Що чекає «благодійну медицину» на Волині?

news

Лучани хочуть знати, куди йдуть благодійні внески у медзакладах, проте, як виявилось, відстежити такі фінанси важко. Про це говорили сьогодні, 27 серпня, під час презентації проекту «Протидія неформальним платежам у Волинській області».

Програмний директор Інституту аналітики та демократії Олексій Сердюков зазначив, що благодійні внески дозволяють виживати медзакладам, тому не треба виступати категорично проти благодійних внесків. «Головні лікарі, керівники медичних закладів шукають альтернативні джерела фінансування. Ми не проти таких фондів, проте ми за те, щоб вони звітували і працювали прозоро», – розповів він.

За словами регіонального координатора «Протидія поборам» Оксани Гичук, волиняни залишаються незадоволеними якістю медицини. «Згідно нашого опитування, близько 69% опитаних лучан вважають медичні послуги на Волині неякісними та не відчувають захищеності з боку медицини», – розповіла вона.

За даними активістів, протягом 2013 року медзаклади у Луцьку отримали близько 21 мільйона гривень, проте вдалося встановити, куди пішли лише 11 млн грн. Доля решти фінансів залишилась невідомою.

Як повідомив Олексій Сердюков, через недосконале законодавство важко відстежити, чи справді благодійні фонди, створені при медзакладах, діють прозоро. «Близько 60% коштів зникають, ми не можемо сказати, що їх вкрали, але недосконалість системи не дозволяє простежити, куди вони спрямовуються. Немає належного законодавства, яке б чітко визначало відносини між лікарняними закладами і благодійними фондами», – переконує активіст.

Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук теж підтвердив необхідність існування благодійних фондів. «Треба розумний підхід з боку людей, які потребують медичної допомоги. Треба контроль з боку самих лучан по витратах благодійних фондів», – заявив він.

«Ключове слово має сказати громадськість. Разом збільшити надходження до лікарень від благодійних фондів – не складно, якщо ми встановимо діалог, більше будемо стежити за звітністю і складемо план спільних дій», – підсумував Олексій Сердюков.

 

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев