Розлучитися та стягнути аліменти можна навіть якщо ваш партнер перебуває за кордоном

news

Розірвання шлюбу якщо один із подружжя знаходиться за кордоном зараз набуло поширення серед українців. Війна не тільки віддалила чоловіків та дружин на сотні-исячі кілометрів, а й часто повністю роз’єднала родини.

Запитанння клієнта:

ЧОЛОВІК ЗА КОРДОНОМ. ХОЧУ РОЗЛУЧИТИСЯ, СТЯГНУТИ АЛІМЕНТИ І ПЕРЕПРОПИСАТИ ДИТИНУ.
Батько моєї дитини вже кілька років знаходиться за кордоном (в Росії), має там іншу сім´ю та повертатися в Україну не має наміру. Як мені з ним розлучитися? Чи можна без нього стягнути аліменти? Мені без його згоди не дають прописати дитину у моїх батьків (зараз син прописаний у батьків чоловіка). Я навіть не можу без згоди чоловіка поїхати з дитиною за кордон до своєї мами (вона працює в Італії). Що мені робити?

Відповідь юриста:

Розлучити та стягнути аліменти можна і без присутності Вашого чоловіка в Україні. Ми займаємося такими справами – звертайтеся. Якщо батько дитини працює в Росії офіційно, то можна буде і офіційно стягувати аліменти з його заробітку за кордоном. Що ж до зміни реєстрації (прописки) дитини та поїздок за кордон, то ці питання також вирішуються через суд, однак я б радив розглянути варіант, щоб вирішити проблему кардинально – позбавити батька дитини батьківських прав. В такому випадку, Вам не потрібно буде згода батька дитини ні на які дії, що пов´язані з Вашим сином.

 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев