Понад два мільйони гривень у двох валізах намагалися незаконно провезти через “Устилуг”

news

На пункті пропуску “Устилуг-Зосін” волинські митники викрили двох громадян України, які намагалися незаконно перевезти через кордон понад 2 мільйони гривень.

Про це інформує Волинська митниця.

У ході митного огляду в легковому авто, яким водій та його пасажирка в’їжджали на територію України, обравши смугу руху “зелений коридор”, виявлено дві валізи, в які було спаковано валюту.

Вибір каналу, позначеного символами зеленого кольору, означає декларування шляхом вчинення дії про те, що переміщувані через кордон товари не підлягають письмовому заявленню, оподаткуванню і не підпадають під встановлені законодавством заборони чи обмеження. У той же час, відповідно до статті 8 Закону України “Про валюту і валютні операції” визначено, що транскордонне переміщення фізичними особами валютних цінностей в сумі, що перевищує еквівалент 10 тисяч Євро, підлягає письмовому декларуванню митним органам.

Виставку фоторобіт загиблого волинянина Максима Бурди відкрили у навчальному закладі “Острозька академія”

Під час складання протоколу про порушення митних правил врахували, що на дату переміщення валюти еквівалент 10 тисяч Євро за курсом Нацбанку України становив 402602 гривні. Однак у валізах двох подорожніх містилося майже 3 мільйони гривень. Різниця між дозволеною до переміщення без письмового декларування та наявною готівковою валютою становила 2 млн 172 тис грн.

Недекларування валютних цінностей, що переміщуються громадянами через митний кордон України, в сумі, що перевищує дозволену законодавством України для їх переміщення без письмового декларування, тягне за собою відповідальність, що передбачена частиною 1 статті 471 Митного кодексу.

У пам’ять про сина: на Рівненщині матір загиблого Героя будує спортивні майданчики на отримані гроші від держави

У лютому минулого року законодавці пом’якшили санкції цієї статті за рішенням Конституційного суду України. Якщо раніше уся “надмірна” валюта підлягала конфіскації, то нині за таке порушення карають штрафом у розмірі 20 відсотків суми, що перевищує дозволену “норму”. Отже, сума накладеного Волинською митницею адміністративного стягнення, після завершення провадження у справі, становитиме майже 345 тисяч гривень.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев