Польща очікує зростання економіки: завдяки українським біженцям прогнозують зріст ВВП на 2% протягом наступних п’яти років

Протягом наступних п’яти років Польща очікує зростання економіки на два відсотки завдяки українським біженцям.
За даними заступника держсекретаря Міністерства внутрішньої політики та адміністрації Польщі, Мацея Дущика, рівень працевлаштування українських біженців у Польщі є найвищим серед всіх країн Європейського союзу та країн Організації економічного співробітництва та розвитку.
Останні дані засвідчують, що цей рівень працевлаштування біженців з України у Польщі становить 67 відсотків, водночас у Німеччині він не сягає навіть 30 відсотків,
– зазначив посадовець.
Наразі понад 750 тисяч українців зареєстровано в Управлінні соціального страхування (ZUS), що становить понад 70 відсотків від загальної кількості іноземців.
Вплив прибуття воєнних біженців з України на польський ВВП прогнозується на рівні 1,2–2 відсотка протягом наступних п’яти років.
У перший період спостерігалися значні витрати воєнних біженців, які привезли з собою готівку, і тоді спостерігалося зростання, яке оцінюється у 0,5 відсотки ВВП. Сьогодні ж, якщо дивитися у перспективі кількох років, на скільки процентів приблизно зросте ВВП, то найбільш імовірна оцінка — зростання ВВП впродовж п’яти років на 1,2–2 відсотки,
– додав польський посадовець Дущик, зауваживши, що це “досить багато”.
9 лютого Польський Сейм прийняв поправки до закону про допомогу громадянам України у зв’язку з воєнним конфліктом, що був прийнятий у березні 2022 року. Зміни передбачають продовження терміну легального перебування воєнних біженців у Польщі до 30 червня, дозвіл на подальше використання будівель, де тимчасово проживають біженці з України, та легальність документів, які засвідчують їхнє перебування в Республіці Польща. Крім цього, передбачено можливість виконання праці лікарями, стоматологами, медсестрами та акушерками з України до 30 червня. За попередніми даними, в Польщі перебуває до одного мільйона українських біженців, які прибули після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації.
Автор статті: Ірина Велігурська