“Поліцейський в смартфоні”: українці можуть “здавати” порушників ПДР через додаток

news

В Україні запрацював додаток “Поліцейський в смартфоні”. Відтепер водії можуть “здавати” порушників правил дорожнього руху поліцейським через додаток, попередньо зафіксувавши правопорушення.

Правоохоронці  вже почали виписувати штрафи за такими заявами правоохоронці, але на всі сигнали поліцейські ще не встигають реагувати  – їх надходить дуже багато.

Про це повідомляють новини “Сьогодні”.

“Завдяки цій програмі виявляємо набагато більше порушень ПДР, ніж раніше. Отримавши заяву, викликаємо порушника до поліції, показуємо йому відео з моментом порушення. Більшість приходить, визнають провину і згодні сплатити штраф. При цьому дивуються: як вдалося їх виявити?”,

– розповів заступник начальника управління патрульної поліції міста Бровари Юрій Ющенко.

Водночас реагувати правоохоронці встигають не на всі сигнали – їх надходить дуже багато.

Партнер проекту dashcamUa адвокат Іван П’ятак роз’яснив, що законодавство не зобов’язує патрульну поліцію притягати до відповідальності водіїв на підставі відеофіксації порушень за допомогою програми.

Але ми використовуємо закон “Про звернення громадян”, в якому сказано, що поліція зобов’язана прийняти заяву про будь-яке порушення закону. І протягом 30 днів повідомити заявника про результати. У більшості випадків отримуємо відписки. Але крига скресла, поліція все частіше використовує нашу інформацію для підвищення безпеки на дорогах,

– підкреслив він.

0 Комментариев