Поблизу Луцька будують нову екологічну ділянку для зберігання побутових відходів

news

У селі Брище триває будівництво нової карти полігону твердих побутових відходів, яка забезпечить екологічно безпечне зберігання сміття щонайменше на 15 років. Про це повідомив Луцький міський голова Ігор Поліщук.

Сучасні технології для захисту довкілля

Нова ділянка облаштовується з урахуванням усіх екологічних вимог. Основу полігону вистеляють спеціальною геомембраною, що запобігає проникненню шкідливих речовин у ґрунт та підземні води. Паралельно проводяться роботи з упорядкування старих карт полігону, аби зменшити екологічне навантаження на територію.

На об’єкті також працює сучасна станція очищення фільтрату — одна з небагатьох в Україні. Вона дозволяє суттєво знизити шкідливий вплив на довкілля під час експлуатації полігону.

Нові контейнери для чистоти міста

Паралельно у Луцьку триває встановлення напівпідземних контейнерів для збору сміття. Станом на жовтень у місті вже працюють 69 таких контейнерів, а до кінця року їх кількість планують збільшити до 100.

Напівпідземні баки мають низку переваг: вони більш місткі, займають менше місця, виглядають охайніше та зручніші в обслуговуванні. Завдяки цій системі підприємству «Чистий Луцьк» вдалося заощадити близько 5 мільйонів гривень на обслуговуванні та утриманні контейнерних майданчиків.

Крок до екологічного майбутнього

Будівництво нової карти полігону та впровадження сучасних систем збору відходів свідчать про системний підхід Луцької громади до питань екології. Ці ініціативи спрямовані на покращення санітарного стану міста та захист довкілля для майбутніх поколінь.

Джерело: https://misto.media/

Автор статті: Сергій Шагоферов

0 Комментариев