Пільговий кредит для переселенців: як ВПО придбати житло через єОселя?

news

Внутрішньо переміщені особи тепер мають можливість скористатися програмою доступного іпотечного кредитування “єОселя” для придбання житла за фіксованою відсотковою ставкою.

Про цю ініціативу нагадуютьу Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Починаючи з 1 серпня 2023 року, програма була розширена, і тепер внутрішньо переміщені особи можуть взяти участь у програмі доступного іпотечного кредитування. Наразі, за цією програмою вже скористалося щонайменше 19 родин з числа внутрішньо переміщених осіб.

Згідно з умовами цієї програми, внутрішньо переміщені особи мають можливість придбати житло за вигідними умовами. Зокрема, вони можуть отримати іпотечний кредит на термін до 20 років під фіксовану відсоткову ставку 7% річних в гривнях на весь період кредиту, як повідомило міністерство.

Відповідно до програми можна придбати житло:

  • на етапі будівництва, в акредитованих уповноваженими суб’єктами (банками) об’єктах;
  • у багатоквартирних будинках, прийнятих в експлуатацію не раніше, ніж за 3 роки до дати укладення кредитного договору. При цьому житло має бути зареєстроване відповідно до законодавства.

Узяти участь у Програмі іпотечного кредитування можуть громадяни України від 18 років на момент оформлення та до 70 років до погашення. Крім цього, серед умов:

  • платоспроможність;
  • відсутність нерухомості або її площа не перевищує 52,5 м² на одну особу +21 м² на кожного наступного члена сім’ї;
  • відсутність людини в санкційних списках.

Слід зазначити, що під час оформлення іпотечного кредитування не враховується нерухомість, розташована в районі проведення активних бойових дій та на території, що перебуває в тимчасовій окупації.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев