Перше Народне віче. Перше зіткнення з “Беркутом”. Перші 100 тисяч на Майдані (день 4)

news

Повідомляє gazeta.ua

24 листопада 2013 року у центрі Києва зібралися понад 100 тисяч людей. Вони вийшли на мітинг за “Європейську Україну!”.

Це був найбільший за період президентського правління Януковича мітинг опозиції.

Колоною мітингувальники із різних областей України йдуть від будівлі Київського національного університету імені Тараса Шевченка до Європейської площі. На перетині вул.Володимирської і бул. Шевченка прихильники євроінтеграції розгорнули великий прапор України, а слідом за ним – прапор ЄС.

На чолі колони – Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок та інші опозиційні тодішній владі депутати.

Хода супроводжується вигуками “Банду – геть!”, “Азарова у відставку!”, “Слава Україні! Героям слава!”, а також гімном України.

Під час ходи учасники народного віче знесли намет комуністів, розташовану біля пам’ятника Леніну на Бессарабській площі. Сам пам’ятник оточили кілька десятків “беркутівців”.

“Сьогодні ми маємо вирішити долю України, бо саме народ вирішує свою долю і у народу є свої вимоги. Зняти режим Віктора Януковича, який зі своїми донецькими прихвостнями узурпував владу, але основна наша вимога – підписати угоду з Євросоюзом” – каже активіст Іван Вірчьковський.

Опівдні на Європейській площі в Києві розпочався мітинг народного віче “За європейську Україну”. Турчинов оголошує про початок безстрокової акції з вимогою підписання угоди та про створення об’єднаного штабу опору, говорить про створення блок-постів і просить киян приносити теплий одяг та їжу на Майдан.

У той час на Михайлівській та Софіївській площах зібралися “бюджетники”, які водять хороводи проти асоціації з ЄС.

На Європейській площі формується колона учасників акції протесту, яка рушила до будівлі Кабінету міністрів. Будівля уряду оточена бійцями “Беркуту”, перед якими стоїть шеренга “тітушок” із Маріупольського парку. Між ними та євромайданівцями почалися сутички.

“Беркутівці” відтісняють мітингувальників від Кабміну, пускають сльозогінний газ. У бік майданівців полетіли димові шашки, потім петарди.

Колона все-таки прорвалася через “тітушок” вверх по Грушевського до Верховної Ради, потім завернула на Інститутську і вийшла на Майдані Незалежності.

На 18 годину на Європейській площі триває концерт. Мітингувальники планують на завтра ходу до Кабінету міністрів.

Близько 23:00 на вулиці Хрещатик погасили світло, “беркутівці” почали відтісняти людей на Хрещатику та Європейській площі. Майданівці просять киян допомогти – приєднатися, щоб разом вистояти проти силовиків.

Згодом мітингувальникам вдалося відбитися.

У цей день масштабні мітинги за асоціацію Україна-ЄС проходили не лише по всій Україні, а й у багатьох країнах світу.

0 Комментариев