“Пам’ятка”, яка руйнується у Ковелі, до пам’яток не належить, – міськрада

news

Інформацію про те, що у Ковелі гине пам’ятка архітектури, спростували.

Про це йдеться на офіційному сайті Ковельської міської ради.

“24 листопада, на сайті http://prokovel.com з’явилась інформація про те, що у Ковелі в жахливому стані знаходиться пам’ятка архітектури, яка є об’єктом історико-культурної спадщини міста. Вважаємо за необхідне повідомити, що інформація, викладена у матеріалі, є недостовірною.
Як інформує відділ культури виконавчого комітету Ковельської міської ради, у переліку пам’яток культурної спадщини міста Ковеля будинок по вулиці Степана Бандери,8, не значиться. Щоквартально працівниками відділів культури, містобудування та архітектури проводиться обстеження об’єктів культурної спадщини (пам’яток історії, архітектури та монументального мистецтва), яких у Ковелі є 45. Інформація передається в управління культури Волинської ОДА.
Зауважимо, що жодних звернень усних чи письмових до міської влади, структурних підрозділів виконавчого комітету щодо будинку по вулиці Степана Бандера,8 від журналістів Інтернет-видання «ПроКовель» не надходило. Тож звинувачення влади яка, за словами автора, «вперто мовчить» є безпідставними.
Головний архітектор міста Людмила Мурай повідомляє, що будинок, про який йдеться, є приватною власністю. Його власник нещодавно звертався до міської влади з проханням надати дозвіл на проведення реконструкції споруди. Йому було надано роз’яснення, які документи необхідно підготувати і подати для отримання відповідного дозволу. Людмила Любомирівна також зазначила, що з приводу неналежного утримання будинку і території за адресою вул. Степана Бандери, 8, відділом містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради власнику буде направлено лист про те, що згідно статті 28 Закону України «Про архітектурну діяльність» власники об’єктів зобов’язані утримувати їх та закріплені за ними земельні ділянки у належному стані.
Людмила Мурай також розповіла про те, що триває процедура погодження затвердження історико-архітектурного плану міста Ковеля, який передбачає проведення наукових досліджень, за результатами яких виявляють етапи розвитку міста, особливості його планувальної структури і забудови, нерухомі об’єкти культурної спадщини та ін. Під час огляду території міста Ковеля розробниками історико-архітектурного плану було виявлено об’єкт по вулиці Степана Бандери, 8, який вони запропонували внести до пам’яток архітектури. Відповідно до Порядку обліку об’єктів культурної спадщини рішення про занесення виявлених об’єктів культурної спадщини до Переліку приймається Міністерством культури України. Якщо об’єкт внесуть до пам’яток архітектури місцевого значення, то його власнику буде направлено письмове повідомлення про набуття правового статусу щойно виявленого об’єкту культурної спадщини. У такому випадку власник об’єкту буде змушений підтримувати пам’ятку в належному стані за власні кошти”.

 

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев