Новоспечені батьки залишилися без “пакунка малюка”

news

В Україні казусна ситуація – батьки новонароджених дітей залишилися без підтримки від держави, яку видавали у вигляді “пакунка малюка”.

Впродовж трьох місяців 2023 року не відбуваються тендери на закупівлю так званих “бейбі-боксів”. Натомість батькам при народженні дитини пропонують скористатися грошовою компенсацією. Але і тут нюанс, бо сума запропонованих коштів не покриває на сьогодні й половини вмісту пакунка

Тендери на закупівлю “пакунку малюка” блокує Міністерство соціальної політики. Про це повідомив підприємець Олександр Соколовський, інформує  видання NV.

Мінімальна ціна предметів, які є у “пакунку малюка” у роздріб – від 15 до 20 тисяч гривень. Мінсоц пропонує батькам отримати 6800 гривень. Хоча, за даними опитування ЮНІСЕФ, 80 – 90% батьків надали б перевагу “пакунку”. В ньому є все необхідне для мами та новонародженого. Зараз батьки позбавлені права вибору. Ми сподіваємось, ситуацію буде вирішено,

– пише Соколовський.

“Пакунок малюка” у 2023 році: що підготували новонародженим на п’ять тисяч гривень

Соколовський впевнений, що в країні, де під час війни знижуються і народжуваність, і рівень життя, підтримка молодих батьків критично важлива. Крім того, закупівля хоча б 50 000 “пакунків малюка” забезпечить роботою 2000 українців. Бо левова частка пакунка – виробляється в Україні.

Що таке “пакунок малюка”?

“Пакунок малюка” – речі першої потреби для матері та дитини, які мають спростити побут молодих батьків та знизити їх витрати. До нього входять пелюшки, серветки, памперси, одяг, гігієнічні предмети та засоби, килимок, гребінець, ножиці, матрац, іграшки тощо.

Допомога при народженні дитини у 2023 році та “пакунок малюка”: скільки платитимуть та як оформити виплати

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев