Не платиш аліменти – заплатиш неустойку!

news

Рішення суду є, аліментів немає! Ще у 2018 році рішенням суду було збільшено розмір аліментів на утримання неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття.  Однак батько дітей до своїх обов’язків ставиться безвідповідально і не сплачує їх. Діти повністю знаходяться на отриманні матері, а заборгованість зі сплати аліментів становить 48 000 гривень. Саме з такою проблемою звернулась до фахівців Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги пані Світлана.

Юристка центру Ірина Лах, ознайомившись зі справою,  підготувала позовну заяву до суду про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів та здійснила представництво інтересів у суді.

На підтвердження розміру пені суду було надано розрахунок її суми у розмірі 123 630 грн. Оскільки вказана сума пені перевищує заборгованість зі сплати  аліментів, судом прийнято рішення, що стягненню підлягає пеня в сумі 48 000 гривень, що становить 100% розміру заборгованості.

Коментар юриста:
У відповідності до ч.1 ст.196 СК України, у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов`язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості.

0 Комментариев