На Волині викрили схему незаконного продажу авто, ввезених під виглядом допомоги ЗСУ
Службові транспортні засоби, які мали потрапити до українських військових, стали об’єктом протиправного заробітку. Двоє мешканців Рівненщини використали гуманітарні пільги, щоб уникнути сплати митних платежів та податків, після чого продавали автомобілі за готівку.
Як працювала схема
За даними слідства, зловмисники закуповували машини у країнах Європейського Союзу та оформлювали їх як гуманітарні вантажі. Для цього вони використовували реквізити благодійних організацій, створюючи видимість законного ввезення автомобілів для потреб українських захисників.
Після перетину кордону транспорт не передавався військовим — автомобілі продавалися цивільним особам за готівкові кошти. За таким способом учасники схеми встигли завезти щонайменше 11 транспортних засобів.
Підозри та юридичні наслідки
Слідчими зафіксовано факти ухилення від сплати митних платежів, неправомірне користування пільговим статусом гуманітарної допомоги та використання фіктивних документів благодійних структур. Обом фігурантам оголошено підозри у контрабанді підакцизних товарів та відмиванні коштів.
Як повідомила керівниця Територіального управління Бюро економічної безпеки у Волинській області Лариса Ревіна, подібні схеми дискредитують волонтерські ініціативи та наносять репутаційну шкоду громадським організаціям, які щодня допомагають фронту. У 2025 році було виявлено щонайменше шість подібних випадків незаконного ввезення автомобілів.
Джерело: https://autoporady.com/
Автор статті: Сергій Шагоферов
