На Волині виявили перший випадок африканської чуми свиней

news

На Волині виявили перший випадок африканської чуми свиней. Слід зазначити, що минулоріч епідемію вдалося зупинити завдяки злагодженій роботі представників державних органів влади та місцевих жителів. Відтак, сьогодні, 22 серпня 2017 року, під час засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії обговорили заходи з локалізації та ліквідації цієї недуги на теренах краю.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

За словами начальника ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Богдана Лозинського, згідно з офіційними даними Міжнародного епізоотологічного бюро ситуація щодо розповсюдження африканської чуми свиней в світі залишається доволі складною. Як приклад, у сусідніх державах – Польщі та Білорусії – виявлені спалахи цієї хвороби. Зокрема, у Польщі зареєстровано близько 500 випадків захворювань на африканську чуму свиней. У Білорусії ж ситуація до кінця не відома, але масово знищують поголів’я худоби та спалюють цілі ферми. Однак про офіційні випадки захворювання не повідомляють. В той же час, у трьох прибалтійських республіках зафіксовано більше тисячі випадків АЧС.

“Що ж стосується ситуації в Україні, то в цьому році з виявлених 97 випадків вже оздоровлено 77 населених пунктів. А 20 серпня 2017 року о 8 годині ранку до управління Держспоживслужби у Камінь-Каширському районі надійшов сигнал про загибель однієї свині в господарстві села Хотешів. Спеціалісти ветеринарної медицини безпосередньо виїхали на місце, де виконали паталогоанатомічний розтин тіла свині. Виникла підозра щодо захворювання на африканську чуму свиней. Діагноз підтвердили у Київській клініці вчора, 21 серпня, о 14 годині дня”, – повідомив Богдан Васильович.

Відтак, група з області виїхала в село Хотешів, де відбулося засідання надзвичайної протиепізоотологічної комісії при Камінь-Каширській райдержадміністрації, затвердили план подальших дій та провели першочергові заходи.

Відповідно затвердили план заходів щодо ліквідації захворювання у неблагополучному населеному пункті та недопущення поширення африканської чуми свиней на сусідні території. Як результат, в селі Хотешів оголосили карантин, визначили епізоотологічні межі господарства громадянина Христинець, визначили зони захисту та нагляду, проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення і власників тварин щодо небезпечності АЧС та заходи біозахисту тощо. Прийняли ряд інших важливих рішень, що є обов’язковими для виконання задля недопущення поширення захворювання.

“Це питання надзвичайно серйозне. Зокрема, на території Польщі та Білорусії вже давно борються з цією хворобою. Тому прошу розіслати всім членам комісії протокол засідання та її рішення. Необхідно контролювати його виконання вже сьогодні. Не можемо допустити, щоб дане захворювання розповсюджувалося територією області”, – наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев