На Волині у списках деяких політичних партій “не вистачає” жінок

news

14 із 23 політичних партій, що беруть участь у виборах на Волині, порушили принцип рівного виборчого права. Про це свідчать результати аналізу зареєстрованих у багатомандатних виборчих округах кандидатів, внесених у списки місцевих організацій політичних партій.

Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА.

За результатами аналізу Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області місцеві організації лише 23 політичних сил візьмуть участь у виборах депутатів місцевих рад. При цьому майже половина місцевих організацій політичних партій, які беруть участь у виборах, не забезпечили 30 % представництво осіб однієї статі у виборчих списках.

Зокрема, 30-відсоткового представництва осіб однієї статі у списках не дотримались в основному місцеві організації Аграрної партії України, Радикальної партії Олега Ляшка, Української Республіканської Партії, Української Народної Партії, політичних партій «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Справедливість», «Громадянська позиція», «Наш край», «Українське об’єднання патріотів «УКРОП», «Соціалісти».

Місцеві організації політичних партій «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та «Українське об’єднання патріотів «УКРОП» висунули найбільшу кількість кандидатів на виборах до обласних, районних, міських рад. Однак «гендерне представництво» не відповідає вимогам ч. 3 ст. 4 Закону у списках 13 із 21 місцевих осередків політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», які зареєстрували кандидатів на місцеві вибори, зокрема Волинської обласної організації, Луцької, Ковельської та Володимир-Волинської міських організацій, Горохівської, Маневицької, Іваничівської, Старовижівської, Володимир-Волинської, Луцької, Любомльської, Рожищенської та Ратнівської районних організацій політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (відсоток осіб протилежної статі становить від 12 % до 29%).  А також у 3 місцевих осередків партії «Українське об’єднання патріотів «УКРОП» : Луцька міська, Луцька та Іваничівська районні (відсоток осіб протилежної статі становить від 28-29%).

Soidarnist

UKROP

Аграрна партія України зареєструвала списки кандидатів до 15 місцевих рад на Волині. З них у 9 списках дотримано 30% -представництво осіб однієї статі, в інших 6 списках, поданих до Волинської обласної ради, Горохівської, Старовижівської, Камінь-Каширської, Ратнівської та Рожищенської районних рад  відсоток жінок становить 19-26 %.

Agrarna partuja Ukrainy

Місцеві осередки політичної партії «Громадянська позиція» у зареєстрованих списках кандидатів до Луцької і Нововолинської міських та Іваничівської районної рад принцип гендерної рівності дотримались на 17-24 %. Крім того, відсоток жінок у зареєстрованому списку Маневицької районної організації партії рівний нулю, а у Володимир-Волинської районної організації, навпаки, – 100%.

Із 11 місцевих організацій політичної партії «Наш край», які беруть участь у виборах на Волині, у чотирьох зареєстрованих списках спостерігається недотримання «гендерної квоти». Зокрема, у списках кандидатів до Волинської обласної, Володимир-Волинської міської та Ківерцівської районної рад відсоток жінок становить 24%, 15% та 25% відповідно. Крім того, у зареєстрованому списку Камінь-Каширського районного осередку партії, навпаки відсоток чоловіків, становить лише 25%.

У 4 із 20 зареєстрованих списків Радикальної партії Олега Ляшка недотримано вимогу закону про 30-відсоткове представництво осіб однієї статі. Зокрема, дану норму закону порушили: Горохівська районна організація (28 %), Володимир-Волинська міська (21 %) та Володимир-Волинська районна (26 %), Старовижівська районна (20%) організації.

Radykalna partija Olega Ljashka

Політичні партії «Соціалісти», «Справедливість» та Українська Республіканська Партія зареєстрували списки кандидатів на вибори лише до однієї місцевої ради кожна і при цьому також порушили принцип гендерної рівності. Так, політична партія «Справедливість» зареєструвала список із 14 кандидатів до Володимир-Волинської міської ради, у якому кількість жінок становить 27%. Українська Республіканська Партія має список із 21 зареєстрованих кандидатів до Луцької міської ради, кількість жінок у якому становить 29 %. Політична партія «Соціалісти», навпаки, порушила принцип гендерної рівності відносно чоловічої статі, оскільки у зареєстрованому списку до Волинської обласної ради із 14 кандидатів лише один чоловік.

30-відсоткове представництво осіб однієї статі не дотримано також в одному із списків місцевих організацій політичних партій Української Народної партії, ВО «Свобода», «Опозиційний блок», «Громадський рух «Народний контроль», «Нова держава».  Зокрема у зареєстрованому списку Камінь-Каширська районної організації Української Народної партії є лише 26% жінок. По 25% жінок нараховано у списках Ковельської міської організації політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» та партії «Нова держава», тоді як жодної жінки не зареєстровано у списку кандидатів у депутати до Ковельської міської ради від політичної партії «Опозиційний блок». Не вистачило 1% в одному списку Володимир-Волинської міської організації партії «ВО «Свобода».

 

Svoboda

 

Відповідно до ч. 3, Ст. 4 Закону України «Про місцеві вибори» представництво осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати місцевих рад у багатомандатних виборчих округах має становити не менше 30 відсотків загальної кількості кандидатів у виборчому списку.

Нагадуємо, що питання дотримання «гендерної квоти» зумовило численні конфлікти під час реєстрації кандидатів, які часто супроводжувалися судовими оскарженнями рішень щодо відмов у реєстрації кандидатів, про що Громадянська мережа ОПОРА уже повідомляла.

0 Комментариев