На Волині священики Київського патріархату захопили церкву

news

Боротьба за приміщення церкви в одному з волинських сіл розпочалась ще у вересні. А вчора, 6 грудня, конфлікт спалахнув з новою силою. Про це пише інформаційний портал УПЦ.

6 грудня вранці у селі Грибовиця Іваничівського району Волинської області троє священиків та близько п’ятдесяти представників Київського патріархату зірвали печатки на дверях Свято-Покровської церкви УПЦ, увійшли до храму та провели там богослужіння.

Інформацію надав протоієрей Ігор Маргіта, настоятель храму УПЦ у Грибовиці.

«Сьогодні наша громада служила в церковному будинку, бо наша церква опечатана. А громада УПЦ КП зібралася біля храму, і троє священиків самовільно здерли печатки, зайшли і стали відправляти богослужіння. А потім зачинили храм на свої замки і навіть повісили свою колодку на браму, яка веде до церковного подвір‘я», – розповів настоятель храму УПЦ.

За фактом захоплення храму отець Ігор викликав правоохоронців. Робітники МВС зафіксували правопорушення, зібрали пояснення з представників обох боків конфлікту та пообіцяли розібратися.

Свято-Покровський храм зачинили і опечатали 20 вересня через дії представників УПЦ КП, які заважали богослужінню громади УПЦ. 20 листопада Іваничівський районний суд своїм рішенням примусив слідчого Іваничівського відділення поліції Нововолинського відділу поліції ГУНП у Волинській області внести у Єдиний реєстр досудових розслідувань відомості за заявою Свято-Покровської релігійної громади УПЦ, та розпочати досудове розслідування.

29 листопада біля храму УПЦ зібралося близько 100 представників УПЦ КП, які влаштували сільські збори, за результатами яких вирішили передати релігійну споруду Київському патріархату. Сільський голова Павло Степанець зірвав печатки, замінив на церковних дверях замки та знову опечатав їх.

Захопивши храм, віряни Київського патріархату також вимагають від священика УПЦ залишити церковний будинок, у якому він служить для громади Української Православної Церкви. При цьому він, його дружина та двоє дітей офіційно зареєстровані у будинку.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев