На Волині на цілій вулиці погоріла уся побутова техніка через стрибки напруги

news

Надзвичайна подія трапилася 7 вересня в районі третьої шахти, що на околиці Нововолинська. Уся вулиця Чайковського залишилась без світла, а майже у кожній хаті згоріла вся побутова техніка, ввімкнена обідньої пори в розетку.

Про це повідомляє Наталя Камишникова на сайті Нововолинськ діловий.

Із самого ранку дроти тріпотіли, а дерева вгинались від поривів вітру. Близько першої години дня мешканець будинку №45, із його слів, дивився телевізор. Раптом на екрані з’явилася червона смуга, почувся дивний звук. Чоловік вийшов на ганок, а там — іскри з дротів летять на шиферний дах і на поріг.

За лічені секунди по цілій вулиці зіпсувалися всі електроприлади, що працювали о тій порі. Електрокотли, холодильники, телевізори, комп’ютери, пральки. Напруга стрибнула до 380 вт.

Начальник філії обленерго Володимир Ткачук, який прибув за викликом, оглянув вулицю і звинуватив усіх мешканців у тому, що не пообрізали гілля під дротами. Мовляв, “це все через ваші гілляки, біля будинку №45 он як горіх розрісся”.

Однак чим і кому завинила жінка з дітьми, що мешкає у дворі, де  жодного дерева під дротами немає?.. А в хаті погоріло майже все електроприладдя.

Працівники обленерго завпевнили, що “світло сьогодні буде”, а от чи буде відшкодування за зіпсовану техніку – невідомо. Адже всі прилади, зі слів пана Ткачука, мають бути ліцензованими, мати техпаспорт і заводський номер. Фірма, що здійснює гарантійний ремонт, теж мусить мати ліцензію. Тільки у такому разі, за позитивних висновків комісії, претензії споживачів буде взято до розгляду й задоволено. Проте не одразу, а після рішення суду.

0 Комментариев