На Волині інвентаризуватимуть водні ресурси

news

Суттєво оновити, а за потреби – створити повну базу водних об’єктів Волинської області, пересвідчитися у ефективності використання орендованих плес, а також проаналізувати рівень сплати оренди, словом, діяти за схемою, напрацьованою ще з 2014­го, коли на Волині взялися за інвентаризацію земель, ­ таке завдання визначив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. При чому мета – цілком виправдана: додаткові надходження до казни.

Про це повідомляють у прес-службі Волинської ОДА.

Відтак, до 1 квітня 2016­го на теренах краю уповноважені структури повинні здійснити інвентаризацію водних ресурсів. Нині ж готують відповідне розпорядження голови облдержадміністрації.

А зачепили тему, позаяк під час оперативної наради заслухали доповідь начальника управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській обл. Тараса Куньчика про організацію роботи управління у 2015­му та перспективи діяльності відомства. Варто нагадати, що з ініціативи Володимира Гунчика започатковано практику публічно заслуховувати щопонеділка під час оперативної наради не лише керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, а й територіальних органів виконавчої влади. І справа не лише в звітності. Зважаючи на впровадження децентралізаційних процесів, нині важливо розуміти, чи зможуть відповідні структури йти у ногу з часом. Разом із тим, інформування громадськості та керівництва області про стан справ на тому чи іншому підприємстві або ж відомстві – можливість напрацювати спільні механізми розв’язання так званих проблемних питань.

Тож, говорячи мовою цифр про особливості роботи управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській обл. слід зазначити: станом на 1 листопада 2015­го на території області зареєстровано 52 суб’єкти екокультури, 9 спеціалізованих рибних та 12 культурно­рибних господарств.

Діє обласна програма розвитку рибного господарства області. На цьому особливо акцентував Тарас Куньчик. Щоправда, зазначив, що цьогоріч обсяги вилову риби становлять 144 кг з Га, тоді як у документі передбачено іншу цифру – 200 кг. А щоби в подальшому було що виловлювати, фахівці управління зарибнюють водойми. Підрахували, що впродовж звітного періоду до водних плес області потрапило 56 тис. екземплярів малька.

Що ж особливо непокоїть керівника відомства, так це порушення природоохоронного законодавства. Таких фактів цьогоріч зафіксовано 558.

“Накладено санкцій на п’ятдесят три тисячі гривень, ­ повідомив Тарас Миколайович. – Стягнено тридцять тисяч. До єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 7 кримінальних проваджень. У 2015­му викрито 67 справ. Щодо десяти відшкодовано збитки”.

Разом із тим, на управління очікує реорганізація. І процес уже стартував. Відтак цілком ймовірно, що відомство ліквідують, натомість створять рибний патруль.

Між тим чи не найголовніше питання – інвентаризації водних об’єктів та аналіз ефективності їх використання.

“Прошу фіскальну службу долучитися до процесу, ­ зауважив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області. – Можливо, варто проконсультувати з колегами з інших областей?.. Окрім того, рекомендую управлінню активніше працювати з сільськими, селищними, районними радами та райдержадміністраціями. Бо, якщо говорити відверто, то Кабінет Міністрів мало цікавить, що робиться на ставку у Горохівському р­ні, тоді як для місцевої громади то – дійсно важливе питання. Думаю, згодом відповідне відомство матиме виключно фіскальні функції, бо ж рухаємося у рамках децентралізації”.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев