На Волині два десятки кандидатів відмовилися балотуватися. ВІДЕО

news

На Волині обласна, районні та міські (міст обласного значення) виборчі комісії станом на 6 жовтня скасували рішення про реєстрацію 26 кандидатів. Основні причини – особисті звернення кандидатів, звернення місцевих організацій партій та повідомлення від ЦВК про порушення кандидатами вимог закону.

Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПАРА.

Волинська обласна, Луцька міська, Рожищенська, Горохівська, Луцька, Любешівська, Камінь-Каширська, Ківерцівська, Маневицька та Любомльська районні виборчі комісії прийняли рішення про скасування 26 кандидатів від 11 політичних сил. Відповідні рішення приймались на підставі звернення кандидата після його реєстрації із письмовою заявою про відмову від балотування (п. 1, ч. 1, Ст. 47 закону); звернення місцевої організації партії, яка висунула кандидата про скасування рішення про його реєстрацію (п. 2, ч. 1, Ст. 47 закону); порушення вимог ч. 3-5, Ст. 35 закону (п. 5, ч. 1, Ст. 47 закону).

На підставі порушення вимог ч. 3-5, Ст. 35 Закону України «Про місцеві вибори», відповідно до повідомлення ЦВК, було скасовано рішення про реєстрацію трьох кандидатів. Зокрема, відповідне рішення прийняла на засіданні Горохівська районна виборча комісія, яка скасувала реєстрацію Олександра Пучковського у зв’язку з тим, що його кандидатура була включена у списки двох політичних сил: «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та Аграрної партії України.

Луцька міська та Луцька районна виборчі комісії скасували рішення про реєстрацію Галини Міщук, яка була включена у списки від політичної партії Пенсіонерів України та «Українського об’єднання патріотів «УКРОП», а Любомльська районна та Любомльська міська виборчі комісії – Романа Положевця («Блок Петра Порошенка «Солідарність» і «Свобода» відповідно).

Відповідно до ч. 3, Ст. 47 Закону України «Про місцеві вибори»  у разі надходження від Центральної виборчої комісії повідомлення про порушення кандидатами вимог частин четвертої – п’ятої статті 35 цього Закону відповідна територіальна виборча комісія зобов’язана розглянути зазначене питання на своєму засіданні та прийняти відповідне рішення в межах строку, визначеного абзацом першим цієї частини.

Рішення про скасування реєстрації кандидата на підставі звернення місцевої організації політичної партії розглянула на засіданні Луцька районна виборча комісія. З відповідною заявою звернулась до ТВК політична партія «Народний Рух України». Комісія скасувала рішення про реєстрацію Василя Шуха.

Відповідно до п. 2,ч. 2, Ст. 47 Закону України «Про місцеві вибори» територіальна виборча комісія скасовує рішення в частині реєстрації в багатомандатному виборчому окрузі окремого кандидата в депутати, включеного до виборчого списку від місцевої організації партії, з виключенням його з виборчого списку в разі звернення місцевої організації партії в будь-який час після його реєстрації, але не пізніш як за 19 днів до дня голосування, про скасування рішення про реєстрацію кандидата в депутати відповідно до рішення цієї місцевої організації.

На підставі звернення кандидата після його реєстрації із письмовою заявою про відмову від балотування Волинська обласна виборча комісія скасувала рішення про реєстрацію Ігоря Карпюка («Свобода»), Аліни Базарнової («Об’єднання «Самопоміч»), Арсена Сидорчука (Партія Зелених України); Рожищенська районна виборча комісія– Андрія Яковлева («Свобода») та Григорія Щеборука («Блок Петра Порошенка «Солідарність»); Луцька міська виборча комісія – Юхимчука Володимира («Громадянська позиція»); Луцька районна ТВК – Сасніна Сергія («Блок Петра Порошенка «Солідарність»); Горохівська районна ТВК – Сергія Киричука (Аграрна партія України); Любешівська районна ТВК – Галини Фесик («Українське об’єднання патріотів «УКРОП»); Ківерцівська районна виборча комісія – Галини Романової (Аграрна партія України); Камінь-Каширська районна ТВК – Володимира Ніщика («Українське об’єднання патріотів «УКРОП»).

Маневицька районна виборча комісія з цієї ж причини скасувала рішення 11 кандидатів. Зокрема, відмовились брати участь у виборах як кандидатиМикола Штрик, Роман Давидюк, Тетяна Старко і Юрій Свєнтий (Радикальна партія Олега Ляшка); Ростислав Зарубич («Батьківщина»);Олександр Халик, Тетяна Макарчук і Валерій Оксенюк («Об’єднання «Самопоміч»); Андрій Ковальчук і Жанна Шрамко («Українське об’єднання патріотів «УКРОП»); Тетяна Вейна (Аграрна партія України).

Відповідно до п. 1, ч. 2, Ст. 47 Закону України «Про місцеві вибори» територіальна виборча комісія скасовує рішення в частині реєстрації в багатомандатному виборчому окрузі окремого кандидата в депутати, включеного до виборчого списку від місцевої організації партії, з виключенням його з виборчого списку в разі звернення кандидата у депутати в будь-який час після його реєстрації, але не пізніш як за 19 днів до дня виборів, з письмовою заявою про відмову балотуватися у багатомандатному виборчому окрузі.

 

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев