На Волині деяким партіям та кандидатам відмовили в реєстрації

news

На Волині 1 жовтня під час засідання обласної ТВК були прийняті рішення про відмову в реєстрації чотирьом політичним партіям та одинадцятьом кандидатам від трьох політичних сил. Такий факт зафіксували журналісти видання «Точка ОПОРИ».

Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА.

Політичним партіям «Наш край», «Соціалісти», «Громадянська позиція» та Аграрній партії України відмовили у реєстрації у зв’язку з тим, що вони порушили принцип рівності виборчого права. Зокрема, жодна з названих політичних сил у поданих списках не мала 30-відсоткового представництва осіб однієї статі.

«Представництво осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати місцевих рад має становити не менше 30 відсотків. Прийнявши рішення зареєструвати політичні партії, у яких відсутнє таке представництво, ми порушимо закон. Тому я за те, щоб таким політичним силам відмовити у реєстрації», – прокоментував ситуацію заступник голови Волинської обласної ТВК Микола Євтшин.

Відповідно до ч. 3, Ст. 4 Закону України «Про місцеві вибори» представництво осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати місцевих рад у багатомандатних виборчих округах має становити не менше 30 відсотків загальної кількості кандидатів у виборчому списку.

Волинська обласна ТВК відмовила також у реєстрації окремим кандидатам від Партії Зелених України, Радикальної партії Олега Ляшка та Європейської партії України у зв’язку з тим, що ними невірно були складені заяви чи автобіографії, або ж у заявах та автобіографіях були відсутні відомості про партійність, склад сім’ї, громадянство, місце проживання, або ж наявність чи відсутність судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину (ч.1, Ст. 40).

Зокрема, не стануть кандидатами на цих місцевих виборах від Партії Зелених України: Олександр Крисько,Олександр МацюкОлена ПархомейІрина Мельничук та Володимир Солоха; від Радикальної партії Олега Ляшка – Андрій Виговський; від Європейської партії України – Богуслав ГалицькийСвятослав Дмитроца,Ангеліна КорецьОлександр Малащук та Андрій Ткачук.

Відповідно до п. 2, ч. 1, Ст. 46 Закону України «Про місцеві вибори» територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости в разі відсутності передбачених цим Законом документів для реєстрації особи кандидатом.

0 Комментариев