На Волині через недотримання гендерної квоти скасували реєстрацію одній з партій

news

На Волині Старовижівська районна виборча комісія під час засідання 6 жовтня скасувала реєстрацію Аграрної партії України на підставі недотримання принципу гендерної рівності.

Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Старовижівська районна виборча комісія, зареєструвавши своїм рішенням № 20 від 1 жовтня 2015 року Аграрну партію України, у виборчих списках якої не було дотримано принципу рівного виборчого права, на засіданні 6 жовтня скасувала реєстрацію всіх кандидатів, висунутих районним осередком цієї політичної партії. Таке рішення комісія прийняла на вимогу місцевих організацій політичних партій, які дотримались у своїх списках відповідного принципу. Такий факт зафіксував спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

Напередодні керівники та члени місцевих організацій політичних партій написали дві скарги, адресовані Старовижівській районній виборчій комісії, у яких вимагали скасувати реєстрацію Аграрної партії України у зв’язку з недотриманням «гендерної квоти» (22%). Перша скарга була підписана керівником місцевого осередку політичної партії «Свобода» і надіслана поштою. Другу скаргу особисто голові комісії вручив голова Старовижівської районної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Спостерігач ОПОРИ з’ясував, що спочатку голова виборчої комісії Тамара Романюк не хотіла реєструвати скаргу від місцевого осередку партії «Свобода» оскільки особисто її не отримувала. У зв’язку з цим керівник іншої партії – «Блок Петра Порошенка «Солідарність» написав нову скаргу, яку вручив особисто голові ТВК.

Після цього було проведено засідання комісії, на яке запросили і голову районного осередку Аграрної партії України. Втім, голова партії відмовилась брати у ньому участь. На засіданні було прийнято рішення задовольнити скаргу і скасувати рішення про реєстрацію кандидатів, висунутих районною організацією Аграрної партії України.

Громадянська мережа ОПОРА взяла коментар з цього приводу у секретаря Старовижівської районної виборчої комісії Ольги Філонюк.

«Засідання, яке відбулось 6 жовтня, члени комісії провели на вимогу місцевих організацій політичних партій «Свобода» та «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Прийняте рішення було оформлене у формі протокольного рішення. 7 жовтня комісія зібралася, щоб обговорити це питання, однак ми не оформляли це як засідання. Прийняте 6 жовтня рішення я вважаю незаконним. Аграрна партія України подала позов до суду, щоб оскаржити наше рішення», – розповіла Ольга Філонюк.

Відповідно до ч. 4-5, Ст. 47 Закону України «Про місцеві вибори» територіальна виборча комісія скасовує рішення про реєстрацію всіх кандидатів, висунутих місцевою організацією політичної партії, у разі ліквідації цієї місцевої організації партії чи у разі прийняття центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації юридичних осіб, реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку рішення про невідповідність діяльності, найменування та/або символіки цієї місцевої організації партії або партії в цілому вимогам Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

0 Комментариев