На Волині 20 населених пунктів готуються до другого туру виборів

news

У неділю, 15 листопада, на території області в двадцяти населених пунктах пройде другий тур позачергових виборів до місцевих рад. Під час повторних виборів функціонуватиме 122 виборчі комісії, із них 20 територіальних та 102 дільничних. Загалом у виборах візьмуть участь понад 160 тисяч виборців.

Про це повідомляють в УМВС України у Волинській області.

До охорони громадського порядку на дільницях буде залучено 416 працівників правоохоронних органів та інших громадських формувань.

Крім цього, до патрулювання населених пунктів та у складі резервів залучатиметься ще 583 співробітника з числа працівників поліції, військовослужбовців Національної гвардії України, громадських формувань, роти патрульної служби особливого призначення «Світязь», тощо.

У Головному управлінні Національної поліції у Волинській області зафіксовано 149 порушень та інших подій, які безпосередньо пов’язані із виборчим законодавством. Серед типових порушень – розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації без вихідних даних, порушення «режиму тиші», непрямий підкуп виборців, тощо. По семи реєстраціях відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, ще по чотирьох випадках правоохоронці склали адміністративні протоколи, які направлено до суду.

Разом з тим, правоохоронці попереджають про кримінальну та адміністративну відповідальність за порушення виборчого законодавства. Законодавством передбачено відповідальність за підкуп виборців, фальсифікацію виборчої документації, втручання службової особи в роботу виборчої дільниці, підробку виборчих бюлетенів і протоколів, незаконне захоплення виборчих скриньок. Закон передбачає відповідальність не лише тим  особам, котрі здійснюють підкуп виборців, а й тим, які приймають пропозиції, обіцянки або одержують неправомірну вигоду за ймовірне спотворення свого волевиявлення. За вчинення таких дій особа несе відповідальність за ст. 160 (підкуп виборця, або учасника референдума) Кримінального кодексу України.

Згідно із чинним законодавством більшість правопорушень у сфері виборчого законодавства відноситься до категорії тяжких, тож за вчинення даної категорії правопорушень передбачена відповідальність від штрафу до о позбавлення волі.

0 Комментариев