“На великий наступ Путін не наважиться”

news

Повідомляє gazeta.ua

 Ми готові оборонятися всіма силами. Інша ж сторона продовжує провокації, каже колишній заступник міністра оборони 54-річний Леонід Поляков. Для виконання Мінських угод потрібно, щоб Росія дозріла до практичних кроків. Поки що не бачимо цього.

 В ніч на понеділок російські найманці 37 разів відкривали вогонь. Більшість провокаційних обстрілів з мінометів, гранатометів та БМП відбулися на Донецькому напрямку. Є дані, що бойовики ДНР переодягаються під місцевих і йдуть на розвідку до українських військових, каже 43-річний Дмитро Тимчук, координатор групи “Інформаційний спротив”.

Українська розвідка зафіксувала, що бойовики готуються до наступальних дій.

 Там постійно перебувають різного рангу військові начальники, наприклад, із генерального штабу, 12-го резерву ­командування російських збройних сил, говорить начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скибицький.

Мінські угоди мали виконати до кінця 2015 року. На цьому й наполягає українська сторона. Однак глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив: термін виконання переноситься на 2016-й.

Екс-міністр оборони 58-річний Анатолій Гриценко каже, якщо Мінські домовленості виконати, то Україна зникне з карти. Тобто їх треба розірвати й почати новий раунд переговорів за участю США, Євросоюзу та Великої Британії.

 Найімовірніший варіант Мінськ-3, вважає Поляков. Збережуть нинішні положення і продовжать термін виконання. Але Кремль і його маріонетки на Донбасі постійно зривають домовленості. Тому немає впевненості, що цього разу нарешті почнуть виконувати. Москва не готова до практичних змін.

Можливий варіант ні миру, ні війни. Фактично, розірвання Мінських угод. Це Росії невигідно, бо тоді світ посилить тиск на неї. А вона й зараз має великі втрати від санкцій.

 Москва тепер на роздоріжжі, каже політолог 43-річний Андрій Плахонін. Це можна побачити навіть на тамтешньому телебаченні, де наступного дня після перешіптування Путіна з Обамою з’явилися сюжети, що президент Америки великий друг Росії. Для Кремля важливе пом’якшення стосунків із Вашингтоном. Бо Росія має економічні проблеми, зокрема і через санкції Заходу. На великий наступ Путін не зважиться. За місяць-півтора побачимо зустріч у старому форматі та спроби нових компромісів.

Провести демократичні вибори на Донбасі зараз неможливо. Навіть якщо Україна встановить контроль над кордоном. Має пройти певний час. Навіть не місяці, а роки.

0 Комментариев