Луцьк проситиме коштів для проведення індексації у Кабміну

news

У бюджеті Луцька немає коштів для проведення індексації заробітної плати, пенсій, стипендій і соціальних виплат. Для вирішення цього питання луцьким депутатам пропонують звернутися до Кабміну. Про відповідний проект рішення сьогодні, 25 вересня, під час бюджетної комісії Луцької міської ради розповів депутат Андрій Козюра.

Про це повідомляє Вголос.

«1 січня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» за №76-VIII від 28 грудня 2014 року. Згідно з п. 14 Прикінцевих положень вказаного закону, Кабінету Міністрів України необхідно було за результатами першого півріччя 2015 року та з урахуванням економічної ситуації затвердити порядок проведення індексації заробітної плати, пенсійних та соціальних виплат. Однак на сьогодні вказаний порядок не затверджено, а тому індексацію заробітних плат, пенсій, стипендій та соціальних виплат у другому півріччі 2015 року не проводили.

Враховуючи економічну ситуацію в країні, розмір індексації з початку року зріс утричі та станом на 1 серпня 2015 року становив 75,5%. Вказана обставина зумовила те, що кошти, закладені в бюджетах усіх рівнів на індексацію заробітної плати, пенсій, стипендій і соціальних виплат цього року, закінчилися ще в першому півріччі 2015-го», – йдеться в проекті рішення.

Депутат наголошує, що постійне підвищення цін на товари і послуги, суттєве знецінення гривні, зростання тарифів на газ, електроенергію та інші комунальні послуги, а також відсутність індексації пенсій і заробітної плати призводить до зниження рівня життя та відкидає більшість людей за межу бідності, а тому питання потребує негайного вирішення.

0 Комментариев