Із закордонним паспортом у “Дії” можна виїхати лише в одному випадку

news

На період воєнного стану в Україні наші співвітчизники можуть виїжджати за кордон як із закордонним паспортом, так із внутрішнім. А от документ в застосунку “Дія” прикордонники приймуть лише в одному випадку.

У Державній прикордонній службі України пояснили, з якими документами можна виїжджати з України під час правового режиму воєнного стану:

  • з паспортом громадянина України для виїзду за кордон;
  • по внутрішньому паспорту громадянина України – можливо для осіб (жінок, дітей та інвалідів), які евакуйовуються із районів ведення бойових дій. Йдеться про раніше досягнуті домовленості із суміжними країнами.
  • по закордонному паспорту старого зразка (не біометричний), якщо він є чинним;
  • на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, строк дії якого продовжений.

У додатку “Дія” від Мінцифри, в якому завантажені електронні документи, зокрема, закордонний паспорт, зазначається, що у межах України цифровий закордонний паспорт можна використовувати нарівні з внутрішнім паспортом. Всередині країни він має таку саму юридичну силу, як і ID-карта.

Поки що подорожувати з електронним паспортом за кордон ви не можете. Для цього потрібно його визнання за кордоном. Наша команда працює над тим, щоб це сталося у найближчому майбутньому,

– уточнюють в онлайн-сервісі державних послуг.

При цьому на сайті Держприкордонслужби відповідають на запитання, чи можна повернутися в Україну за закордонним паспортом який завантажено у мобільний застосунок “Дія” або за свідоцтвом про народження:

У випадку, коли громадянин України прибуває в український пункт пропуску без паспортних документів та за наявності свідоцтва про народження, в’їзд на територію України буде здійснюватись персонально за окремим рішенням, що прийматиметься за результатами поглибленого контролю і проведення процедури ідентифікації особи.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев