Губернатор Волині їздив на Старовижівщину, щоб “вирішити головну проблему”

«Ще ніколи голова облдержадміністрації не приїздив у наше село, а тим більше, щоби вирішувати головну проблему». Такими словами зустрічали голову Волинської ОДА Володимира Гунчика мешканці одного з найбільших сіл Старовижівського району – Любохин. Також Володимир Гунчик з робочим візитом побував у селах Сереховичі, Синове, Смолярі та райцентрі – смт Стара Вижівка.
Про це повідомляють у прес-службі Волинської облдержадміністрації.
Найбільшою проблемою тут є стан освітніх установ. Так практично у кожному селі – недобудований об’єкт: десь світить дірками вікон дошкільний заклад, десь – школа чи спортивний зал. І всюди люди просять одного – завершити колись розпочате, бо діти зростають та здобувають знання у направду жахливих умовах.
До прикладу, у Сереховичах функціонує добротна школі І – ІІІ ступенів. Навчається 112 учнів, працює 25 учителів. Натомість є проблема із садочком. А якщо точніше, то такого закладу в селі взагалі немає. Та не дарма кажуть: немає безвихідних ситуацій. Пропозиція громади – облаштувати садочок у приміщенні, де колись функціонував гуртожиток для школярів із сусідніх сіл. Нині учнів довозять до альмаматер шкільним автобусом, відтак будівля пустує.
Володимир Гунчик заявив, що наступного року садочок буде. “Тим більше, що проектну документацію вже виготовили”.
Щоправда, представникам місцевого самоврядування та районному керівництву доведеться попрацювати ще цього року: виконати певні роботи, оформити необхідні папери й подати їх, аби об’єкт можна було внести до переліку тих, які зводять за кошти державного фонду регіонального розвитку.
Про дошкільну установу мріють і жителі Смолярів. При чому і старі, і малі, позаяк у селі – майже сотня діток дошкільного віку. Приміщення, до того ж немале, взялися зводити майже 30 років тому, одначе сил вистачило лише, аби спорудити школу. Ще одне крило, де мав би бути спортзал, лише «коробка». Те саме – із дошкільною установою.
Нині ж тривають роботи. Щоправда, коштів, виділених цьогоріч, вистачить аби лишень завершити перший поверх садочка.
“Не здамо другого поверху, то, рахуйте, не зробили й першого, висловив позицію голова облдержадміністрації. – Як запускати дітей, коли зверху – ні штукатурки, ні вікон. Підряднику – не завершувати роботи, а кошти ми знайдемо. Піднімайте проектну документацію, перераховуйте вартість за цінами 15го року. Не можна обмежуватися лише першим поверхом, інакше знову матимемо черговий пам’ятник недобудови”, – зауважив Гунчик.
Зрозуміло, що селяни прохали завершити ще й спортзал. Однак Гунчик наголосив, що нині завдання номер один – реконструювати котельню й оновити теплотраси, аби і малюкам, і школярам було тепло. А щоби спортзал таки був, для початку тамтешня влада повинна подбати за документацію. Віднайдуть – голова облдержадміністрації готовий до подальшої розмови про шляхи реалізації цього смолярівського проекту.
Освітянські проблеми – перша біда й у Любохинах. У селищі, де 265 учнів та майже 200 дошкільнят, школа та садок розташовані у стареньких та пристосованих приміщення. Окремі навчальні корпуси пам’ятають ще 30ті роки минулого століття! А зважаючи на те, що певні приміщення – аварійні, будувати нову школі – надактуальне питання.
Кілька років тому роботи почалися, одначе не звели навіть другого поверху. Нині недобудова «кисне» під дощами. Діти ж здобувають знання у спартанських умовах.
Оглянувши старі корпуси й побувавши на будівельному майданчику, голова облдержадміністрації зауважив: цілком реально внести любохинівську школу до переліку об’єктів фонду регіонального розвитку. Тож, якщо проектну документацію оновлять до кінця жовтня 2015го, у 2016му тут закипить робота.
Розповіли мешканці Старовижівського краю і про інші свої проблеми: люди нарікають на дороги, перевізників, котрі не завжди добре виконують свої зобов’язання, відсутність у глибинці інфраструктури. Зокрема, у Сереховичах немає аптечного пункту, а тому придбати ліки – ціла проблема. Разом із тим вихід є: якщо в тамтешньому медичному закладі – амбулаторії знайдеться охочий взятися до такої роботи, обласна влада посприяє й проведе переговори із постачальниками ліків.
Автор статті: Олег Горох