Губернатор Волині побував із робочою поїздкою у Володимир-­Волинському райо­ні

news

Ресурс державного фонду регіонального розвитку – хороша можливість довести до толку соціально важливі для краю об’єкти: добудувати такі потрібні на селі школи, реконструювати ФАПи чи Будинки культури. Відтак, не дивно, що волиняни, цьогоріч, застосувавши на практиці механізм отримання фінансової допомоги, запропонований державою, не полишають намірів працювати за такою ж схемою і у 2016­му. А тим паче, що на території області незавершених будівництв – на мільйони й мільйони гривень, а ресурсів обласного бюджету, навіть за умов перевиконання, не достатньо.

Про це повідомляють у прес-службі Волинської облдержадміністрації.

Саме тому увага керівництва області прикута до тих об’єктів, котрі цілком реально завершити, залучивши гроші з державного фонду регіонального розвитку. Не давати старт новим масштабним будівництвам, а завершувати законсервовані й розпочаті кілька літ тому. Такою є позиція голови облдержадміністрації Володимира Гунчика. Й від обраного курсу керівник найвищої виконавчої гілки влади краю не має наміру відходити. Саме тому, щоразу перебуваючи з робочими поїздками у районах області, неодмінно оглядає недобудови, знайомиться з ходом робіт на будівельних майданчиках й, звісно, спілкується з тамтешніми жителями, для котрих ті об’єкти й зводять.

Днями голова облдержадміністрації побував у Володимир­-Волинському краї. При чому, не вперше. Зрештою, така увага – не дивина, адже Володимир­-Волинщина, фактично, є західним форпостом Волині. Щоправда, Володимир Гунчик, працюючи на теренах краю, не обмежився лише будмайданчиками. Також побував у родині загиблого учасника АТО та провів прийом громадян, при чому – вперше у сільській раді.

Інвестиційним об’єктам – особлива увага

Спершу Володимир Петрович побував у ЗОШ І­ІІІ ступенів, що у с. Березовичі. У цьому навчальному закладі, а варто зауважити, що школа – одна з найкращих за успішністю в районі, було змінено газові котли на твердопаливні. Звісно, за кошти фонду регіонального розвитку. Також голова облдержадміністрації ознайомився із ходом будівельних робіт у тамтешньому дитячому садочку.

Перебуваючи у школі, Володимир Гунчик, а також голова Володимир­-Волинської райдержадміністрації Наталія Василець, оглянули навчальні кімнати, поспілкувалися з керівництвом закладу, педагогічним колективом та, звісно, дітьми. Щодо реконструкції котельні, то варто зазначити: всі будівельні роботи вже завершенні, котельня працює у тестовому режимі.

В ході спілкування з педагогами зачепили й питання вартості твердого палива, зокрема, брикету. Березовичівським освітянам доводиться викладати близько 680 грн за тонну.

– З цього приводу будемо проводити робочі зустрічі із керівництвом підприємства “Волиньторф”, адже оптимальна ціна за тонну брикету повинна становити від 500 до 520 гривень, ­ – поділився міркуваннями Володимир Гунчик.

Також голова облдержадміністрації відмітив: незважаючи на те, що в закладах встановлено твердопаливні котли, потрібно працювати над утепленням приміщень, зокрема, у школі не замінено вікна.

– Аби зберегти тепло та зменшити витрати на опалення, необхідно подбати про теплозбереження. Держава пішла назустріч населенню, зокрема, розроблено програму кредитування від “Ощадбанку”. Якщо вирішите працювати у цьому напрямку, обласна влада виступить гарантом, – зазначив голова облдержадміністрації.

Дитячий садочок у Березовичах – неподалік від школи. До речі, в обох закладах­ спільна система опалення. Нині приміщення дошкільної установи ремонтують. До кінця року на реконструкцію дитячого садочка передбачено ще 200 тисяч гривень. Тамтешні вихователі переконують, гроші будуть освоєні в повному обсязі, позаяк питання – надважливе для сільської громади. Нині ж у садочку будівельники завершують внутрішні ремонтні роботи.

Слід зазначити, березовичівські заклади – не єдині у Володимир-­Волинському р­айоні, де роботи проводять коштом фонду регіонального розвитку. Наприклад, у Заріччі – найближчому до районного центру селі – переоблаштовують частину Будинку культури під дошкільну установу. Що зроблено, з’ясовував голова облдержадміністрації. На разі робітники утеплюють приміщення та проводять внутрішні будівельні роботи. Оскільки часу до завершення фінансового року залишається обмаль, тож є ризик не встигнути освоїти передбачену суму коштів. Відтак Володимир Гунчик порекомендував до кінця року закупити всі будівельні матеріали, необхідні для продовження ремонтних робіт наступного року.

Шанувати подвиг Героя…

До с. Горичів голова облдержадміністрації приїхав із іншою метою ­ – відвідати сім’ю загиблого Героя АТО Руслана Голяновського, засвідчити рідним військовослужбовця свою повагу та вшанувати його подвиг. Чоловік загинув на Сході країни 25 серпня 2015 року. Сиротами зосталося двоє неповнолітніх дітей, батьки та дружина.

Тож найперше Володимир Гунчик подякував батькам за те, що виховали сина справжнім патріотом, гідним українцем.

– На превеликий жаль, ми не зуміли вберегти Руслана, але зробимо все можливе, щоби про його подвиг знали та пам’ятали. Розумію, що час лікує рани, навіть дуже болючі, але не хочеться, щоби подвиг Героїв забувався. Хай Бог дарує дітям здоров’я та силу. Пам’ятайте та поважайте вчинок батька, – також наголосив голова облдержадміністрації.

Розповідаючи про сина, батько військовослужбовця зазначив, що Руслан був опорою для всієї сім’ї, був справжнім господарем. Дружина загиблого учасника АТО висловила сподівання, що держава та влада не забуде про його дітей.

– Держава зобов’язана пам’ятати кожного героя, ­ – підкреслив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області. ­ Мій візит ­ – це знак вдячності, шани та незгасаючої пам’яті про таких відважних чоловіків, як ваш батько. Я відвідав не одну сім’ю загиблого героя. В такий спосіб намагаюся донести, показати людям, що представники влади не повинні залишати на одинці із бідою, що спіткала вашу сім’ю. Зрештою, увага та допомога ­ – це найменше, що можемо для вас зробити.

Вислухати й допомогти…

На теренах Володимир-­Волинського райо­ну голова облдержадміністрації раніше вже проводив особистий прийом громадян. Щоправда, у приміщенні райдержадміністрації. Нині ж уперше спілкувався з людьми в такому форматі не в районному центрі, а в сільській раді ­ – Зарічанській. Загалом на прийом до Володимира Гунчика записалося дев’ять заявників, із них два звернення  колективні. Питання різноманітні: сприяння у відновленні освітлення вулиць, призначення директора школи у с. Суходоли, ремонт даху в будинку загиблого учасника АТО тощо.

Зокрема, за допомогою до голови облдержадміністрації звернувся колектив суходолівського навчального закладу. Педагоги переконанні, що конкурс на посаду директора школи відбувся із порушеннями законодавства, а тому люди не погоджуються працювати під керівництвом новопризначеного директора. Натомість вимагають призначити на відповідну посаду колегу, яка вже не один рік працює в тамтешній школі. Вислухавши вчителів, Володимир Гунчик пояснив: районний відділ освіти має право без конкурсного відбору та погодження з колективом призначати директора навчального закладу. Звісно, що така відповідь педагогів не задовольнила. Одначе після тривалої суперечки колектив школи, голова облдержадміністрації та керівництво району зійшлися на тому, що варто ще раз оголосити конкурс на заміщення вакантної посади керівника, а на час проведення конкурсу призначити в.о. директора школи, який пройде співбесіду в обласному управлінні освіти та науки.

Підсумовуючи почуте під час особистого прийому, голова облдержадміністрації дав доручення керівникам профільних структурних підрозділів обласної державної адміністрації. Усі питання взяті на контроль.

Загалом же, підводячи риску візиту до Володимир-­Волинського райо­ну, голова облдержадміністрації зазначив:

– У районі найбільше учасників АТО, багато сімей загиблих військовослужбовців, на території району знаходиться військова частина, 51 ОМБР та цілий комплекс об’єктів соціальної та культурної сфери, котрі реалізовують або ж реалізовуватимуть у наступному році, залучивши кошти фонду регіонального розвитку. Саме ці фактори й зіграли на користь того, що, їдучи в робочу поїздку, обрав саме цей район. Це вже не перший мій візит у Володимир­-Волинський. Тому хотілося переконатися, що дані раніше доручення виконують належним чином. Якщо ж говорити, про прийом громадян, то практику проводити відповідні заходи на території сільських рад вважаю хорошою. Думаю, таке практикуватимемо й у подальшому.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев