Губернатор Волині не хоче, аби за видобутком бурштину в області стояв криміналітет

news

Із представниками громад Маневиччини, на території котрих відбувається незаконний видобуток бурштину, а також із громадськими активістами 8 жовтня зустрівся голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

Про це повідомляють у прес-службі Волинської облдержадміністрації.

Обговорювали ситуацію із бурштином та намагалися знайти вихід, визначити подальші дії, котрі б дозволили видобувати сонячне каміння на законних підставах із максимальною користю для громад та мінімальною шкодою для довкілля.

“Очевидно, що повинні працювати громади, – підкреслив Володимир Гунчик. – Коли говорять про створення структур – артілей чи груп, не хочу, аби за цим стояв криміналітет. Лише громада! Вона повинна отримувати надходження до бюджету від видобутку й розвиватися: будувати дороги, школи, дитячі садочки. Берегти ліс! Бо рано чи пізно, але бурштин закінчиться, що тоді лишимо дітям та онукам?”

Гунчик коротко розповів про ситуацію, що склалася під час останнього пленарного засідання 36-ї сесії Волинської обласної ради, адже депутати не підтримали проект рішення, яким передбачалося створення КП «Бурштин Волині»:

“Не хочу, аби через таку позицію обласної ради, ми втратили можливість узаконити ті процеси. Ні. Зрештою, то нічого не означає. То лишень означає, що рішення прийматимуть депутати наступного скликання. Я ж обурений сьогоднішнім рішенням! Зрозуміло, хтось хоче пригальмувати процес введення видобутку бурштину в законне русло. Але я противник того, аби у волинських лісах стояли військові з автоматами!”

Тож перша пропозиція голови облдержадміністрації – саме громади повинні вийти з ідеєю створення артілей. Наступна – необхідно визначити місця видобутку й виділяти земельні ділянки, чітко прописавши умови: з подальшою рекультивацією.

Відтак, до вівторка жителі 5-ти маневицьких сіл, де й відбувається видобуток сонячного каменю, мають час, аби визначитися, хто саме буде представляти їхні інтереси та спільно з владою формуватимуть механізм роботи цивілізованим способом. А голова Волинської ОДА зустрічатиметься й говоритиме з людьми доти, допоки ситуація не зрушиться із мертвої точки.

0 Комментариев