Енергетична блокада Криму не дасть результату – експерт

news

Повідомляє gazeta.ua

Енергетична та продуктова блокада Криму не дасть результатів, тільки викличе аналогічні санкції у відповідь. Про це в коментарі Gazeta.ua заявив журналіст Віталій Портніков.

“Учасники акції блокади домагаються, щоб настрої на півострові змінились. Можливо. Але це не має ніякого значення, бо долю Криму вирішує не населення, а президент країни-окупанта. Учасники блокади вимагають, щоб припинилися репресії проти кримсько-татарських, українських активістів. Але вони тільки посиляться. Бо це закон російського політичного режиму. Навіть якщо ми знеструмимо Крим, не продаватимемо туди продуктів це нічого не змінить. А відповідь Росії буде досить жорсткою”, – зауважив він.

Портніков зазначив, що тривале знеструмлення півострову призведе до нарікань населення та листування з Кремлем.

“На цьому все закінчиться. Окупанту абсолютно начхати на всі наші дії, пов’язані з відключенням електрики. В Росії суворі закони, пов’язані з сепаратизмом, тобто зміною статусу території. Якщо люди виходитимуть за межі протесту, їх каратимуть”, – переконаний журналіст.

Він зауважив, що Росія обов’язково вигадає відповідну санкцію у відповідь.

“Наприклад, можуть знеструмити частину української території. Може перестати перепродавати вугілля, яке ми використовуємо на наших ТЕЦ. Може створити проблеми з притоками електрики взимку”, – вважає Портніков.

Нагадаємо, що в ніч на 20 листопада в Херсонській області в результаті підривів електричних опор були виведені з ладу дві з чотирьох магістральних ліній електропередач, за якими здійснюється енергопостачання території Криму, а також частин Херсонської та Миколаївської областей. Пізніше були пошкоджені опори інших ліній електропередач.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що Російська Федерація може розглянути контрзаходи щодо України у зв’язку зі знеструмленням Криму.

0 Комментариев