Електронний ветпаспорт з’явиться у застосунку Дія

news

У програмі “Дія” планується впровадження електронних паспортів для домашніх улюбленців.

Кабінет Міністрів України затвердив рішення про створення системи ідентифікації та реєстрації домашніх тварин, що відкриває нові перспективи у державному регулюванні у сфері утримання домашніх питомців.

Прибирається монополія державних клінік на реєстрацію тварин. Цей проєкт дозволить усім ветеринарам, які працюватимуть із Реєстром, видавати ветеринарні паспорти державного зразка. Водночас реєстрація тварин буде безплатною і для ветеринарів, і для власників домашніх тварин,

— заявив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Створення цього реєстру здійснюється за рахунок міжнародної фінансової підтримки, конкретно у рамках ініціативи “Інноваційна лабораторія підтримки співпраці Україна-ЄС”, яку координують Німецьке товариство міжнародної співпраці (GIZ) та “Фонд Східна Європа”.

Ольга Шевченко, заступниця Голови Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів, підкреслила, що ключовою є необхідність систематичного обліку домашніх тварин для ефективного контролю поширення захворювань та зменшення кількості бездомних тварин.

Між іншими перевагами цього проєкту його організатори відзначають зручність відновлення документації для домашнього улюбленця та підтвердження права власності на нього. Крім того, система спрощує пошук втрачених тварин і, в майбутньому, дозволить інтеграцію електронних ветеринарних паспортів у додаток “Дія”.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев