Дія запустили новий чат-бот: майбутні українські матусі можуть отримати інформацію про безкоштовні послуги для вагітних

news

В Україні запустили спеціалізований чатбот для вагітних жінок «Буду мамою». Це сервіс допоможе вагітним дізнатися про свої права, а також безоплатні обстеження та аналізи, які гарантовані державою.

Про це повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

Чатбот «Буду мамою» розроблений на основі відкритих даних. Він містить покроковий алгоритм, як отримати безоплатний супровід вагітності, медичну допомогу при пологах і неонатальні послуги.

Щоб скористатися чатботом, жінці достатньо зайти уViber чи Telegram, знайти бот “Буду мамою”, вказати тиждень вагітності, щоб отримати перелік необхідних обстежень та аналізів згідно з її терміном.

Завдяки чатоботу вагітні можуть знайти найближчу жіночу консультацію чи пологовий будинок, де ці послуги надаються безоплатно незалежно від місця реєстрації вагітної чи її фактичного місця проживання.

Окрім цієї інформації майбутні мами можуть дізнатися про:

  • пам’ятки, які допоможуть захистити права майбутніх мам на безоплатні медичні послуги;
  • перелік “червоних прапорців” — симптомів, які вказують на необхідність терміново звернутись до лікаря;
  • поради, як зібратися в пологовий будинок і багато іншого.
Над розробкою працювали ГО «Ліки Контроль» та БФ «280 днів» у тісній співпраці з лікарями Київського міського пологового будинку № 1.
Проєкт створено за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» і за сприяння Міністерства цифрової трансформації України. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев