Депутати наполягають, щоб у працівника СБУ з Луцька забрали землю біля Пісочного

news

Депутати Старовижівської районної ради звернулися до голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика, аби той посприяв у скасуванні наказу виконувача обов`язків голови Держгеокадастру в області Василя Василенка про надання земельної ділянки площею 2 гектари неподалік озера Пісочне працівнику Служби безпеки України з Луцька Дмитру Подольцю. 

Відповідне звернення депутати райради прийняли на сесії 4 вересня, повідомляє Четверта влада.

 

У квітні 2015 року тоді ще начальник управління Держкомзему, а нині в. о. начальника управління Держгеокадастру у Волинській області Василь Василенко підписав наказ № 3-410/15-15 СГ, яким надав дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2,00 га (землі державної власності сільськогосподарського призначення (пасовища) у власність для ведення особистого селянського господарства працівнику управління СБУ у Волинській області Подольцю Д.А. Ця ділянка розташована за межами населеного пункту Любохинівської сільської ради і прилягає до стометрової зони озера Пісочне.

Цей наказ був виданий без погодження Любохинівської сільської ради, яка у своїх листах від 20 березня, а потім від 15 травня 2015 року повідомляла Василя Василенка про те, що питання щодо можливості надання дозволу на розроблення документації із землеустрою громадянину Подольцю Д.А. буде розглянуте на сесії сільської ради. 14 липня 2015 року депутати Любохинівської сільської ради відмовили у наданні такого дозволу і погодженні передачі у власність земельної ділянки Подольцю Д.А.

Після публікацій у пресі, де була озвучена ця проблема, Василь Василенко 25 серпня 2015 року прибув на Старовижівщину і під час представлення призначеного нещодавно ним в. о. заступника начальника районного відділу Держгеокадастру повідомив керівництво району, що збирається відмінити свій сумнозвісний наказ. Проте цього не зроблено і по нині.

Тож депутати районної ради вирішили звернутися до голови ОДА, аби той посприяв у скасуванні наказу.

«Зазначена земля знаходиться біля дач, побудованих на ділянках, що свого часу були виділені громадянам із відомими не лише у правоохоронних органах Волині прізвищами: Веселуха, Куренда, Хомич, Клебанський, Невірець тощо. Після зміни цільового призначення ринкова вартість цієї земельної ділянки площею 2 гектари може становити понад 1 мільйон гривень», – йдеться у зверненні депутатів до голови ОДА Володимира Гунчика.

«Продавши її через земельний аукціон, громада мала б можливість вирішити ряд актуальних соціально-економічних проблем. Однією із головних у Любохинах є добудова загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня. Вже понад півтора року через відсутність коштів тут призупинені будівельні роботи, залишається стояти без даху два поверхи приміщення. У селі спостерігається позитивна тенденція народжуваності, у школі зростає кількість учнів, які продовжують навчатися у приміщенні, де вже перехилилась підлога і яке фактично перебуває в аварійному стані. Продаж земельної ділянки через аукціон, вважаємо, було б дієвим механізмом, щоб віднайти кошти і продовжити будівництво школи, про яку так мріють у Любохинах», – зазначається в документі.

Разом з тим, депутати зазначають, що Василь Василенко відмовляє у виділенні ділянок учасникам АТО.

«На нашу думку, наказом Василенка В.М. були проігноровані інтереси не лише Любохинівської сільської громади, а й всього Старовижівського району. Звертаємо також Вашу увагу, що в той час, як Василенко В.М. надає дозвіл на складання проекту землеустрою для відведення земельної ділянки площею 2,00 га жителю Луцька, з невідомих нам причин він відмовляє у наданні дозволів для складання проектів землеустрою для відведення земельних ділянок площею 0,12 га учасникам АТО із Старовижівського району», – йдеться у зверненні прийнятому 4 вересня.

Зрештою, депутати Старовижівської районної ради просять голову ОДА посприяти у скасуванні наказу Василя Василенка про виділення 2 гектарів працівнику СБУ і зобов’язати керівництво управління Держгеокадастру у Волинській області надалі надання дозволів на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність проводити виключно за наявності відповідних погоджень органів місцевого самоврядування, на території яких вони знаходяться.

0 Комментариев