Де на Волині найперше відчують зміни через “децентралізацію”?

news

В обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбувся «круглий стіл», учасники якого говорили про те, як зміниться життя волинян після втілення реформи децентралізації та об’єднання громад.

Про це повідомляє ВОДТРК.

 

Лише 5 волинських громад остаточно вирішили об’єднатися і вже після місцевих виборів отримають відповідні повноваження. Про це розповів виконавчий директор ГО «Центр реформ» Анатолій Пархом’юк.

“Після виборів 25 жовтня вони вже будуть повноцінними громадами і набудуть тих повноважень, і фінансових, і адміністративних, щоб здійснювати повноцінне управління своєю територією, є ще одна громада, яка хоче об’єднатися, але там населені пункти різних районів, а це компетенція ВР, і зараз тривають процеси, аби прискорити усе“, – зазначив він.

Тож, найпершими відчують зміни у громадах з центрами в Устилузі, Зимному, Смолигові, Голобах та Велицьку. Після передачі повноважень, ці громади опікуватимуться місцевими закладами освіти, медицини, культури, вирішуватимуть комунальні проблеми. Мешканці ж на місці зможуть отримувати ряд адміністративних послуг, заради яких раніше доводилося їхати в райцентр чи Луцьк.

«Круглий стіл», що відбувся в обласній науковій бібліотеці, став лише початком у низці зустрічей, присвячених темі децентралізації та об’єднанню громад. А за посередництвом скайп-зв’язку до розмови долучися і представники районних книгозбірень.

0 Комментариев