Чи може чоловік при розлученні відсудити дитину?

news

Розлучення батьків, це завжди боляча тема для дітей. 

Чи можливо, що чоловік при розлученні може через суд забрати дитину? Розберемося з цим запитанням у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Я хочу розлучитися з чоловіком, але він каже, що через суд забере у мене дитину. Синові 9 років. Таке можливе? 

Відповідь юриста:

Доброго дня! По перше потрібно з’ясувати що він має на увазі під словом «забере». Він може зробити наступне:

  1. Подати позов про позбавлення вас батьківських прав;
  2. Подати позов про встановлення місця проживання дитини з ним.

Якщо ви маєте дохід, маєте житло (навіть батьківське), не страждаєте на психічні захворювання , не стоїте на обліку як особа, яка зловживає спиртним чи наркотичними засобами, не притягувалися до кримінальної/адміністративної відповідальності, маєте постійний контакт з дитиною (проживаєте з нею), піклуєтеся про дитину і т.п. вам не загрожує позбавлення батьківських прав. Звичайно до кожної справи слід підходити індивідуально, але в загальному, щоб матір позбавити батьківських прав, потрібно щоб вона (матір) в першу чергу цьому посприяла своєю негативною поведінкою щодо дитини.

Щодо встановлення місця проживання, суд буде виходити перш за все з інтересів дитини. Батьку дитини потрібно буде навести ну дуже переконливу аргументацію підкріплену доказами, якщо він хотітиме, щоб дитина проживала з ним. Крім того, значення має і думка дитини. В такому віці (9 років) дитину цілком можна заслухати в судовому засіданні та запитати її думку з приводу того, з ким дитина хоче мешкати.

Крім того, завжди потрібно пам´ятати про те, що «собака, яка гавкає – не кусається». Тобто батько дитини  може вам казати будь-що, але вищезгадані справи витратні по фінансах, часу та нервах. Далеко не кожен чоловік ризикне вв’язатися в судову тяжбу при сумнівних (для нього) судових перспективах.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев