Чому волинські виборчі комісії не оприлюднюють розмір грошової застви?

news

У Волинській області станом на 16 вересня обласна, районні та міські (міст обласного значення) територіальні виборчі комісії ще не оприлюднили відомостей про розмір грошової застави та спеціальний рахунок, на який вона має вноситись.

 

Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА.

 

Волинська обласна, чотири міські та шістнадцять районних виборчих комісій були сформовані ще 6 вересня. Однак, станом на 16 вересня більшість ТВК тільки-но подали відомості про грошову заставу та рахунок, на який вона має вноситись, до редакцій місцевих друкованих засобів масової інформації. Така інформація повинна з’явиться на шпальтах газет протягом кількох наступних днів.

Відповідно до ч. 3, Ст. 44 Закону України «Про місцеві вибори» територіальна виборча комісія протягом чотирьох днів з дня сформування її нового складу оприлюднює відомості про розмір грошової застави та спеціальний рахунок, на який вона вноситься, в місцевих друкованих засобах масової інформації, а також невідкладно після відкриття спеціального рахунку передає відомості про нього Центральній виборчій комісії для розміщення на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Поспілкувавшись з головами ТВК, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА з’ясували причини порушення строків оприлюднення відповідної інформації з їхнього боку. Виявилося, що частина територіальних виборчих комісій довго здійснювали держану реєстрацію змін керівників юридичних осіб, а інша частина ТВК взагалі не знали, що повинні оприлюднювати таку інформацію.

До слова, волинське представництво Громадянської мережі ОПОРА проаналізувало, скільки коштуватиме волинянам називатись «кандидатами» на виборах. Зокрема, щоб зареєструвати список кандидатів у депутати до Волинської обласної ради політична партія повинна внести грошову заставу у сумі 36 671 грн.

Що стосується міст на Волині, то найбільша сума грошової застави визначена для реєстрації списку кандидатів від місцевого осередку політичної партії до Луцької міської ради – 7 647грн., а найменша сума, 55 грн., – до Берестечківської міської ради. Така ж сума визначена і для кандидатів на посаду міського голови відповідних міст.

Розмір грошової застави місцевої організації політичної партії, яка висунула список кандидатів у депутати до міської ради.

Diagrama Rozmir grosh zastavy TVK

Щоб зареєструвати список кандидатів до районних рад місцеві осередки політичних партій повинні внести дещо більшу суму грошової застави. Зокрема, найбільший розмір грошової застави визначено для Ківерцівської районної ради – 2 365 грн., а найменшу суму, 502 грн., – для Володимир-Волинської районної ради.

Розмір грошової застави місцевої організації політичної партії, яка висунула список кандидатів у депутати до районної ради.

Diagrama Rozmir grosh zastavy TVK2

Нагадаємо, що відповідно до ч. 1 Ст. 44 Закону України «Про місцеві вибори» Грошова застава вноситься місцевою організацією партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду міського голови, або організацією відповідної політичної партії вищого рівня, а також особою, яка висувається кандидатом на посаду міського голови шляхом самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів територіальній виборчій комісії для реєстрації кандидатів у безготівковому порядку на спеціальний рахунок відповідної територіальної виборчої комісії у розмірі, що є пропорційним до кількості виборців відповідних області, району, міста, району в місті.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев