Чи зроблять хостел у луцькій тюрмі. ВІДЕО

news
Луцьк завжди славився історичною спадщиною. За підрахунками фахівців, тут є 88 пам’яток архітектури, 23 з яких – національного значення. Більша частина цих раритетів зосереджена у Cтарому місті – це церкви костели, синагога, замок і, звісно, Свято-Архангельський монастир. Хоча останній такий статус набув зовсім нещодавно.

Про це повідомляє “Луцьк Народний Контроль”.
Обителлю для монахів споруда на Кафедральній стала у наші дні. А в 17 столітті в її стінах містився орден бригідок, пізніше, під час Другої Світової  і в повоєнний період – діяла в’язниця НКВС. Тут знайшли свою смерть тисячі людей. Це священнослужителі, патріотично налаштована молодь, селяни, представники інтелігенції.
Тіла невинно закатованих людей знаходять і понині. Тільки-но у Старому місті кладуть підземний кабель чи міняють мощення – робітники обов’язково наштовхуються на масові поховання.
На місці розстрілу поставили хрест, розбили меморіальний комплекс. Лучани уже звиклись, що у червні жертв радянського режиму традиційно поминають молитвою і жалобною ходою. Та вже незабаром там, куди несуть квіти і уклінно схиляють голови, може постати… хостел.
Проект реалізує Волинська єпархія УПЦ КП. Мовляв, в колишніх казематах запросто помістяться кілька десятків туристів-прочан. Монашеська братія – не проти, духовне і мирське  –  притреться. Так і порішили: другий поверх монастир, перший – нічліжка. Панотці жваво почали роботи, та все зіпсували капосні журналісти. Про церковний «креатив» розтрубили на усю країну.
Така звістка викликала бурхливі обговорення і навіть вилилась у петицію до чиновників.
Люди не розуміють: чому відремонтувати історичну споруду, де нині монастир, духовенство хоче шляхом переобладнання на нічліжку, адже це заборонено законом. Право експлуатації пам’ятки належить виключно державі!
То бути чи ні бізнесу на кістках, – з’ясовував Народний контроль.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев