Чи буде на Волині підприємство для видобутку бурштину?

news

Волинська облрада не змогла створити комунальне підприємство «Бурштин Волині», оскільки забракло голосів навіть, щоб взяти питання за основу.

Про це повідомляє IA ZIK.

«Ви пам’ятаєте, які драматичні і кримінальні події розгорнулися на Волині. І слава Богу, активісти, правоохоронці і влада стали на захист надр від копачів, які кришують бандформування», – зазначив Свирида.

З його слів, вигоду мають отримати бюджет, місцеві жителі і бізнес, який легально видобуватиме бурштин. А зараз просто нищать ліс. «А наші діти потім мають в тих марсіанських пейзажах жити», – додав депутат.

Він переконує, що створення КП зможе цю ситуацію стабілізувати.

«Я пропоную на момент створення призначити лише тимчасово виконуючого обов’язки. Після реєстрації підприємства – на конкурсній основі постійного директора», – заявив обранець громади.

Волинський губернатор Володимир Гунчик підкреслив: «Ми користуємося надрами, якими розпоряджається обласна рада. Державні органи лише контролюватимуть, щоб дотримувалися екологічні норми».

Депутат облради Віктор Прокопчук назвав ідею зі створення КП фікцією. За його словами, комунальне підприємство не може мати воєнізованої охорони. Тож поки законодавчо не врегулюють створення ринку бурштину, проблему вирішити не вдасться.

Натомість, Свирида йому заперечив. Мовляв, КП може спокійно співпрацювати із правоохоронцями. На його думку, існує законодавство про користування надрами, яке, на жаль, нині порушується.

А депутат Святослав Боруцький теж заявив, що це питання – фікція. Мовляв, КП традиційно малоефективні. «Ми створюємо підприємство, аби створити», – заявив він.

Однак депутати не взяли проект рішення навіть за основу – за проголосували тільки 27 депутатів при мінімально потрібній кількості у 41. Не допомогла і перереєстрація.

Голова ОДА Володимир Гунчик заявив, що ініціюватиме розгляд цих питань на рівні районної та сільських рад.

0 Комментариев