22 лютого: яке сьогодні свято?

news

Сьогодні, 22 лютого, відзначають Міжнародний день підтримки жертв злочинів та Вселенську батьківську (м’ясопусну) суботу. 

За церковним календарем віряни сьогодні відзначають Вселенську батьківську (м’ясопусну) суботу. У православному календарі є особливі дні для всецерковного поминання покійних. Ці дні називаються батьківськими суботами, вони були встановлені в першому тисячолітті. У році є кілька таких батьківських субот.

22 лютого всі православні християни світу згадують святих Панкратія і Микиту. Наші пращури називали цей день “Панкратій-лапотник”, так як люди плели постоли з льону.

У цей період наступала важка пора для селян, тому що запаси підходили до кінця. Якщо необхідно було докупити їжу, то це коштувало великих грошей – в кінці зими продукти різко дорожчали. Казали: “У Панкрата в засіках небагато”.

Вважалося, якщо виставити 22 лютого насіння на мороз, а потім віднести його в тепле місце, то воно загартується і буде хороший урожай.

Люди вірили, що усі сни на Панкрата є вiщими. Однак, якщо побачиш цибулю уві сні – це обіцяє непpиємності і сльози.

Якщо почати лікувати будь-яку хвоpoбу саме на Панкрата, 22 лютого, – це хороший знак, хвоpoбу можна буде перемогти.

Інформації про Панкратія Печерськомго до нашого часу збереглося дуже мало. Відомо, що він прославився завдяки своїй сильній вірі в Бога та вірності. І за це Господь нагородив даром святого чудотворця. Панкратій допомагав бідним, надавав допомогу нужденним і зцілював хворих.

22 лютого церква відзначає день Никофора, Панкрата і Валентини-крапельниці, а в народі він відомий, як Лаптєв день. Сьогодні потрібно багато працювати, щоб році був достаток

Святий Микита вірував у Христа такжеу Він відмовився від всіх почестей, звань і жив у дуже скромних умовах. Як і багато інші послідовники Христа, святий постраждав від гонінь єретиків. Микита втратив будинку і довгий час мандрував по країні. У святого був дар чудотворця – він зціляв хворих, допомагав людям, наставляв їх на шлях істинний.

Свято 22 лютого: що заборонено робити в цей день, головні прикмети

Головні прикмети цього дня:

  • Якщо у цей день мороз вдарить – зима триватиме ще довго.
  • Сніг на деревах налипає і ліс шумить, незабаром буде тепло.
  • Багряний захід сонця – чекай снігопаду.
  • Побачити на ялинової гілки рябчика – буде холодно.
  • Шибки в будинку запітніли – чекай відлиги.
  • верещить Свиня і неспокійно поводиться – побут негоди.
  • Якщо на гілках дерева багато снігу – буде урожай.

Головні заборони цього дня:

  • Сьогодні забороняється лаятися, скандалити і вживати погані слова.
  • Рекомендується ввечері не виходити з дому, адже недоброзичливці можуть вас наврочити.
  • Не можна виносити з хати сміття в цей день

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев