Зварювальний напівавтомат: на що звернути увагу під час покупки

news

Робота з металом — це складний процес, що передбачає залучення сучасних технологій. Одним з найбільш поширених інструментів обробки металу є зварювальний апарат. Особливої популярності серед користувачів набув прилад напівавтоматичного типу. Які основні області застосування пристрою та на що звернути увагу під час його вибору? Відповіді на ці питання дамо в нашому матеріалі.

Призначення зварювального напівавтомата

Застосування зварювального електромеханічного приладу цього типу дозволяє швидко та якісно з’єднати поверхні як чорного, так і кольорового металів. У малому підприємстві напівавтоматичні зварювальні апарати найчастіше використовуються під час сервісного обслуговування транспортних засобів. Широке застосування вони віднайшли у сфері будівельно-монтажних робіт і на промисловому виробництві.

Особливість напівавтомату полягає в тому, що електродний дріт до місця зварювання подається з котушки автоматично. Тому користувач не змушений періодично призупиняти роботу, щоб замінити електрод.

На корпусі пристрою є регулятор швидкості подачі дроту. Користувач може робити це самостійно, орієнтуючись на складність здійснюваної роботи. Однак техніка переміщення пальника повністю залежить від майстра. Щоб шов вийшов міцним та акуратним, користувач має володіти базовими знаннями й мати хоча б мінімальний досвід роботи зі зваркою.

На що звернути увагу під час вибору

Обираючи модель напівавтоматичного зварювального апарату, дивіться на технічні характеристики. Від них залежить можливість проведення роботи різного рівня складності та отриманий результат — міцність та якість готового шва. Під час покупки приладу в інтернет-магазині allo.ua у Львові варто звернути увагу на 7 важливих параметрів.

  1. Тип джерела живлення. За принципом перетворення електроструму розрізняють трансформатори, випрямлячі, перетворювачі та інвертори. Кожна з цих моделей має свої плюси і мінуси, тому вибір найбільш оптимального варіанту приладу залежить від основної області його застосування.
  2. Показник безперервної роботи на максимальному струмі (тривалість включення). Ця характеристика вказується виробником. Наприклад, якщо ТВ становить 40 %, то це значить, що період активної роботи апарату має складати 4 хвилини, після чого потрібно дати йому 6 хвилини перерви.
  3. Діапазон робочої напруги та потужність. Чим більша потужність приладу, тим складніше зварювання можна ним провести. Діапазон напруги дає можливість самостійно коригувати її вольтаж.
  4. Місце розташування та механізм подачі електродного дроту. Подача електроду може бути штовхаючого, тягнучого або комбінованого типу. Від місця розташування котушки залежить маневреність приладу та зручність роботи з ним.
  5. Тип захисного пристрою: балон з активним чи інертним газом або флюсовий дріт з порошковим наповнювачем.
  6. Конструкція та розміри зварювального пальника.
  7. Модель системи управління апаратом: за допомогою механічних регуляторів чи електронного табло.

Однозначно відповісти на питання, яка модель зварювального напівавтомата краща, неможливо. Адже агрегати підбираються, виходячи з майбутніх цілей їх використання.

0 Комментариев