Жінка і війна: що потрібно знати, щоб вберегти і захистити себе

news

Як дівчина чи жінка може захистити себе у ці важкі часи та і не тільки в ці… Важке і серйозне питання, на яке відповідь треба знати і чітко усвідомлювати план дій у такій ситуації. 

▪️Якщо ви в укритті

Тримайтеся поруч із іншими жінками, заручіться взаємопідтримкою одна одної.

В цілях самооборони не слід використовувати аерозольний перцевий балончик у приміщенні, оскільки так ви можете зашкодити ще й собі та іншим людям навколо. Проте підійдуть гелевий або струменевий перцеві балончики.

Для того, щоб почувати себе більше в безпеці, ви можете взяти з собою свисток, щоб подати сигнал у критичний момент.

 

▪️ Якщо бачите ворожих солдатів

Намагайтеся уникати діалогів та взаємодії з ними; місць, де вони перебувають. Тренери з жіночої самооборони радять не вступати з ними в бій, навіть якщо ви проходили курси самооборони. Вони наголошують на тому, що перше, чому навчають на курсах самооборони — це вміння приймати рішення: чи варто взагалі застосовувати самооборону.

 

▪️Не виходьте на вулиці в нічний час, в жодному разі не порушуйте комендантську годину!

 

▪️Як одягатися?

Перш за все, тепло та комфортно. Це може бути тактичний одяг, термобілизна. Намагайтеся уникати камуфляжного одягу, щоб вас випадково не переплутали з воєнними.

Аби не привертати зайвої уваги, можете вбиратися у невиразні кольори: чорний, сірий, темні відтінки.

☝🏼Погана ідея — складати предмети для самозахисту в сумочку. Тримайте руки в кишенях, а балончик або ключі — одразу в руці.

 

▪️Якщо виїжджаєте за кордон

▫️Будьте уважні та пильні щодо того, з ким ви сідаєте в машину.

▫️Слідкуйте, аби на машині було позначено “Гуманітарний конвой” або “Convoi Umanitar”.

▫️Намагайтеся бути у великих групах, де є діти та літні люди.

▫️Пильнуйте за своїми документами. Не передавайте паспорт в чужі руки за жодного приводу.

 

▪️Що допоможе захиститись?

▫️Балончик з будь-якою хімічною речовиною.

Найкраще — звичайно, перцевий балончик, але не у всіх він є. Тому підійдуть дезодорант, засіб від комарів, засіб для взуття, засіб від тарганів.

▫️Ключі.

Але їх потрібно правильно взяти: вони не повинні стирчати між пальцями, це може бути травматично для вас. Ефективніше буде тримати ключі, як ніж. Бийте прямо в горло, в крайньому випадку киньте зв’язкою в обличчя нападнику.

▫️Скляна пляшка. Нею можна бити просто по голові. Можна розбити “трояндочку” і використати її, як ножа.

▫️Пісок або жменя чогось дрібного.

Це можна кинути противнику в очі. Цього часу вистачить, щоб вдарити нападника в пах та втекти. Пакетик з сіллю або перцем можна носити з собою в кишені, але важливо, щоб ви могли швидко та однією рукою його відкрити.

 

▪️Якщо на вас напали

Якщо ви ніколи не ходили на курси самооборони, не знаєте прийомів, краще не намагатися завдати фізичної шкоди противнику. Особливо, якщо бачите, що він сильніший за вас. Подряпини та слабкі удари не по болючих точках — все це тільки ще більше розлючить нападника.

Тому захист має бути агресивним. Це має бути не один-два удари, а п’ятдесят. Цілитися потрібно в очі, горло, шию, пах. Завершати захист потрібно контратакою, а вже потім — бігти.

 

Бережіть себе!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев