Завтра православний світ згадує померлих: 11 червня 2022 Троїцька батька субота

news

11 червня особливий день. В цю суботу  поминальна Троїцька батьківська субота. Саме в цей день поминають покійних, особливо тих, у кого не залишилося родичів.

Православні віруючі в цей день ходять на поминальні служби і передають записки для панахиди. Велика панахида в церкві проводиться в п’ятницю, на наступний день священики служать Божественну літургію заупокійну, загальну панахиду, а також виступають з проповідями. Також прийнято читати молитви в церквах, на могилах і вдома. Якщо у віруючої людини немає можливості відвідати храм, то можна помолитися в колі сім’ї, прочитавши “Отче наш”.

Батьківські суботи у 2022 році: коли волинянам варто пом’янути померлих родичів

Ще одна традиція дня – необхідно подавати милостиню нужденним і відвідувати кладовища. Важливо навести порядок в місцях спочинку – прибрати сміття, посадити квіти, принести пісні продукти. Церква такі дії засуджує, як ритуали язичницькі, але українці все одно дотримуються традицій своїх предків

У традиціях батьківської суботи переплітаються слов’янське язичництво і християнське православ’я. Згідно з повір’ями, на 50-й день після Великодня на землю зійшов Святий Дух, що стало символом завершення порятунку людства.

Раніше в Троїцьку батьківську суботу в церквах поминали тільки передчасно покійних – священики з’ясовували обставини смерті і вносили імена в список. Зараз можна поминати всіх, відвідувати панахиди в храмах і ходити на кладовища.

Які молитви промовлять у поминальні дні та батьківські суботи?

Заборонено в поминальний день:

  • шити, в’язати;
  • займатися будівництвом;
  • працювати в городі;
  • лихословити і пліткувати;
  • пити алкоголь і курити;
  • поминати покійних поганими словами.

Слов’яни в цю дату влаштовували сімейні вечори, так як вважали, що поминальний день – це світле свято, а не причина для скорботи. Християнська церква до веселощів ставиться скептично і не особливо підтримує.

0 Комментариев