Завершились роботи з ексгумації останків розстріляних в’язнів Луцької тюрми. ФОТО

news

Шестиденні роботи з ексгумації останків розстріляних 23-24 червня 1941 року в’язнів Луцької тюрми завершились.  Про те, що це саме розстріляні, свідчать виявлені у ямі гільзи з карабіна системи Мосіна, гільзи револьвера системи Наган, а також кулі від них в останках.

Про це повідомляє Marianne Sorochuk на сторінці в Facebook.

Це було перше відкрите місце масового скиду тіл з кількох, які потрібно ще віднайти.
За фактом масового вбивства, вчиненого тоталітарним режимом, порушено кримінальне провадження.
Всього ексгумовано 107 останків. Судячи по взуттю та черепах, серед розстріляних були також жінки. Крім скелетів, у ямі виявлено рештки цивільного одягу та взуття, гребінець, зубні щітки, бритва, портсигар; кулонів/хрестиків не виявлено.
На наступному тиждні скелети будуть передані на судмедекспертизу, після якої їх буде перепоховано у дворі монастиря.

“Поховальна яма” є вирвою діаметром до 5 метрів., глибиною 2 метри, утвореною від авіабомби, осколки якої виявлено у стінках ями.
Цікавим є те, що на дні ями виявлено фундамент старішого за монастир приміщення, тож цілком ймовірно, що глибина решти поховальних ям може бути більшою, а відповідно більшою буде і кількість тіл у них.
Ексгумаційні роботи стали можливі завдяки злагодженій співпраці громради при ВОДА, котра ініціювала ексгумацію та Луцькради, яка виділила для цього кошти. Роботи проводились КП Львівської облради “Доля” за підтримки БК “Інвестор”, Волинської єпархії УПЦ КП та Адміністрації заповідника.
За свідченнями очевидців, тіл розстріляних може бути від однієї до чотирьох тисяч. Тож, сподіваємось на подальші пошукові роботи решти братських могил. Ми переконані, що всі останки потрібно належним чином поховати та вшанувати пам’ять невинноубитих політв’язнів.

Шестиденні роботи з ексгумації останків розстріляних 23-24.06.1941р. в'язнів Луцької тюрми завершились. Про те, що це с…

Опубліковано Marianne Sorochuk 16 червня 2017 р.

0 Комментариев