З якого віку, або при яких обставинах діагностику РШМ можна пройти безкоштовно?

news

Програма медичних гарантій дає українським жінкам можливість безоплатно проходити діагностику для раннього виявлення РШМ. 

Одним з найдоступніших та ефективніших методів ранньої діагностики є ПАП-тест на рак шийки матки, який можна зробити у гінеколога. 

Проходити його доцільно в середньому  раз на 3 роки. За наявності чинників ризику, рекомендується робити такий тест раз на рік.

До факторів ризику можна віднести: 

  • куріння
  • наявність ВІЛ-інфекції
  • прийом кортикостероїдів
  • часту зміну статевих партнерів без використання презервативів
  • рак шийки матки у матері/бабусі/сестри
  • ранній початок статевих стосунків (до 16 років)

 Звертаємо увагу, що ПАП-тест (онкоцитологію) можна пройти у гінеколога в закладах охорони здоров’я, які законтрактовані Національною службою здоров’я України (НСЗУ),  безоплатно. 

ℹ Найближчий такий заклад завжди можна знайти за допомогою оператора контакт-центру НСЗУ за телефоном 16-77.

Нагадуємо, що до гінеколога жінка може звертатися без направлення. 

Візит до гінеколога (зокрема, і дитячого), у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями, оплачує НСЗУ.

Ще одна можливість запобігти розвитку онкозахворювання – проходити гістероскопію, яка входить до переліку шести безоплатних досліджень для раннього виявлення онкологічних хвороб. (Це  візуальний огляд стінок порожнини матки за допомогою тонкого оптичного приладу – ендоскопа).

Пацієнтки після 50 років можуть пройти це діагностичне дослідження безоплатно. Проте жінці молодшого віку лікар також може виписати направлення на таке дослідження, якщо підозрюватиме новоутворення. У такому разі дослідження також буде оплачене Національною службою здоров’я України.

За інформацією: Міністерства охорони здоров’я України 

0 Комментариев