З Катаром розірвали дипломатичні відносини країни-сусіди

news

З Катаром на офіційному рівні розірвали дипломатичні відносини країни-сусіди. Своїх дипломатів відкликали Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ і Бахрейн. 

Про це пише Знай.uaз посиланням на телеканал Аль-Арабія“. Першим всі дипломатичні контакти розірвав Бахрейн. Слідом на такий крок пішли ОАЕ, а катарців закликали покинути країну протягом двох тижнів.

“Катарським громадянам забороняється в’їзд в ОАЕ, а також транзит через нього. Проживаючим громадянам Катару, а також відвідувачам (ОАЕ) цієї країни відводиться термін в 14 днів для того, щоб покинути межі країни”, – пояснили дипломати.

Такий крок пов’язують з безпекою. Катару закидають підтримку терористів і втручання в державні справи сусідів. У розвідки сусідніх країн нібито є дані, що Катар фінансує “Аль-Каїду” та “Ісламську державу”.

Конфлікт вийшов на свій пік ще тиждень тому після саміту країн Перської затоки, де були присутні представники США. На офіційному сайті катарського державного агентства новин опублікували послання еміра, який закликав вибудувати нормальні відносини з Іраном. Але під час зустрічі в Ель-Ріяді уряд Саудівської Аравії від імені всіх гостей саміту засудив політику Ірану.

Після цього влада Катару заявили, що емір не подавав своє послання в медіа, а сайт інформресурсу зламали. Але країнам-сусідам такий довід видався непереконливим. Після цього і було прийнято рішення про розрив дипломатичних відносин.

0 Комментариев