Японія запустила вантажний корабель для прибирання космічного сміття

news

Японія запустила вантажний корабель, який спробує за допомогою величезного сачка прибрати з земної орбіти хоча б невелику частину космічного сміття.

Про це пише Корреспондент.net з посиланням на ВВС.

Безпілотний вантажний корабель під назвою Лелека (або Коуноторі по-японськи), на борту якого знаходиться сміттєзбирач, запустили з космічного центру Танегасіма у Тихому океані. Він наразі на шляху до Міжнародної космічної станції.
За допомогою 700-метрового троса, виконаного з алюмінієвих ниток і сталевого дроту, фахівці розраховують уповільнити рух сміття і поступово стягнути його з орбіти.
Повідомляється, що інноваційний пристрій розробили за участю компанії, що займається виробництвом рибальських сіток.
Згідно з оцінними даними, на орбіті навколо Землі обертається понад 100 мільйонів безгоспних об’єктів, включаючи старі зламані супутники, відпрацьоване обладнання космічних апаратів, інструменти і фрагменти ракет.
Японський сміттєзбирач став останнім у низці висунутих пропозицій, які включали серед іншого нанизування сміття на гарпун, “підмітання”, ловлю з допомогою ласо або зіштовхування сміття з орбіти у бік Землі.
За словами експертів, витрати на прибирання космічного сміття окупляться в будь-якому випадку – за рахунок зниження ризику втрати дорогих апаратів від зіткнень. У той же час фахівці говорять, що японський винахід здатний відловлювати тільки відносно великі шматки космічного мотлоху.
Раніш вчені вперше виявили космічний пил у земних містах, а саме у Парижі, Осло та Берліні. Раніше його знаходили лише у льодах Антарктиди.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев