Які найкращі моменти чемпіонату світу 2022 року?

news

Чемпіонат світу в Катарі завершився перемогою Аргентини в неймовірному фіналі з Францією. Ми зібрали головні факти, які запам’яталися вболівальникам та спеціалістам.

Мессі – чемпіон та кращий гравець турніру

Нарешті мрія Ліонеля Мессі здійснилася. Він став чемпіоном світу в 35 років. Свій останній шанс аргентинець використав, хоча було дуже складно. Протягом всього турніру форвард діяв за принципом «насолоджуйся та грай», а ще викладався на повну, та вправно реалізовував пенальті ( 4 з 4).

Ліонеля визнали кращим гравцем фіналу та всього турніру. На його рахунку 7 голів, кращий показник лише у Мбаппе – 8. У фіналі ми побачили два голи від кращого форварда Аргентини. У серії пенальті Мессі холоднокровно направив м’яча у ворота французів. Ліонель тепер такий же великий, як і Марадона.

Фінальний матч – кращий за останніх 30 років

Давно фінали чемпіонату світу з футболу не були такими видовищними та інтригуючими. Спочатку аргентинці в першому таймі домінували и заслужено забили 2 голи. Але в кінці французи несподівано відігралися, і матч перейшов у додатковий час.

Здавалося, що аргентинці трохи фізично підсіли, але все-таки змогли провести комбінацію з голом Мессі. За кілька хвилин до кінці арбітр справедливо фіксує гру рукою в штрафному майданчику аргентинців, і Мбаппе реалізовує пенальті. В серії одинадцятиметрових аргентинці виявилися кращими. За фінал спасибі учасникам, ця гра була кращою на турнірі.

Хет-трик Мбаппе

Французький нападник Кіліан Мбаппе забив 3 голи у фіналі. Він повторив досягнення англійця Херста в 1966 році, але це не допомогло стати французам чемпіоном. Франція поступалася 0-2 до 80-ї хвилини. Але за одну хвилину Мбаппе створив диво, забивши 2 голи. У додатковий час Кіліан також врятував свою команду зрівнявши рахунок за 2 хвилини до свистка.

Марокко – перша африканська збірна, яка потрапила у півфінал

Досягнення збірної Марокко в Катарі вразило всіх. Команда обіграла Іспанію та Португалію в плей-офф, не пропустивши жодного м’яча. А в груповій стадії марокканці випередили сильні Бельгію та Хорватію. Тобто, збірна Марокко добре підготувалася до турніру, і виявилася дуже організованою командою в обороні. До речі, бельгійцям та хорватам також не вдалося забити хоча б один гол. Тому вважати успіх африканців випадковим не є правильним.

Хорвати знову з медалями

Ми пам’ятаємо, що на минулому чемпіонаті Хорватія добралася до фіналу та отримала срібні медалі. Цього разу команда Даліча поступилася у півфіналі Аргентині, але здолала Марокко в матчі за третє місце. Така стабільність балканців вражає. А ще ж хорвати в 1998 році також виграли бронзу.

У чому ж секрет таких хороших результатів збірної Хорватії? Окрім класних гравців у команди завжди дружній колектив та грамотні тренери. «Шашечники» завжди демонструють хорошу організацію, характер, та привабливий комбінаційний стиль.

Невдачі Бельгії та Німеччини

Перед стартом чемпіонату збірні Бельгії та Німеччини вважалися претендентами на високі місця. Але не склалося, команди не вийшли навіть з групи. І це справедливо, адже конкуренти, які зайняли перше та друге місця, грали краще. Поразки Бельгії Марокко 0:2 та Німеччини 1:2 вважали сенсацією. Але виліт саме цих грандів визнали закономірним.

Автор статті: Сергій Ленкін