Яка ситуація з Білим будинком Косачів?

news

Щодо підтоплення Білого будинку Косачів

Про ситуацію з історичною пам’яткою, а також про підрядника та шляхи вирішення, розповіли в Волинській ОВА.

У грудні 2022 року відреставровані Білий та Сірий будинки Косачів були передані балансоутримувачу, а саме Волинському краєзнавчому музею. Відповідний акт прийняття-передачі виконаних робіт та їх вартості по об’єкту «Реставраційно-ремонтні роботи пам’ятки культурної спадщини «Білий та Сірий будинки Косачів» підписаний представниками Департамент інфраструктури Волинської обласної державної адміністрації – з однієї сторони, та відповідальними особами Волинської Краєзнавчого музею – з іншої сторони, 6 грудня 2022 року. 

Під час передачі, керівництвом краєзнавчого музею були озвученні деякі зауваження щодо якості виконаних робіт. Після цього відбулося засідання комісії у складі представників департаменту інфраструктури, підрядника та краєзнавчого музею для їх вивчення. Усі зауваження були зафіксовані Актом візуального огляду Білого та Сірого будинків Косачів.

Тоді ж члени комісії прийняли рішення, що взимку недоцільно проводити будь-які будівельні роботи. Наступну зустріч планували провести у квітні 2023 року, після якої ще раз оглянути відреставровані будиночки. А підрядник розпочне роботи з усунення зауважень, як тільки дозволять погодні умови. 

Слід наголосити, що в Акті візуального огляду від 6 грудня 2022 року про підтоплення підвалу Білого будиночку не йшлося. Були зазначенні зауваження щодо утворення конденсату на стінах підвалу, на відкосах від вікон збирається конденсат.

За словами керівника департаменту інфраструктури Волинської ОВА Степана Білана, про заявлену проблему в облдержадміністрації знають та розпочали її вивчення. Це нові форс-мажорні обставини, будуть розглянуті найближчим часом. 

«Цьогоріч з проблемою підтоплення стикнулися практично в усьому Ковельському районі. Майже у кожному будинку є підтоплення підвальних приміщень. Під час засідання комісії усі проблемні питання, в тому числі й ця, будуть озвученні підряднику. Якщо це недоліки із його сторони, він їх усуватиме», – пояснив керівник профільного департаменту.

За інформацією: Волинської обласної військової адміністрації 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев