Як зберегти колір речей під час прання: прості способи

news

Чорний не зблякне, білий не посіріє, а кольорові речі не полиняють, якщо знати нехитрі секрети.

Щоб одяг якомога довше залишався, як новий, не тьмянів і радував яскравістю фарб, речі потрібно прати та сушити правильно. Така процедура не забере багато часу, зате дозволить зберегти первозданний вигляд улюбленої блузки, штанів та білизни.

Поговоримо про те, як не допустити втрати яскравості речей.

Як зберегти колір речей: лайфхаки

 • Лайфхак 1. Інструкція

Головне правило, яке допоможе вам довше зберігати колір улюбленої речі, – це правильний догляд за нею. Уважно вивчіть етикетку, перш ніж закидати одяг у прання. Адже колір найчастіше губиться через неправильний режим прання, занадто високу температуру води, тьмяніє від агресивних засобів для виведення плям, вигоряє на сонці тощо.

 • Лайфхак 2. Тестування

Якщо ви сумніваєтеся у стійкості фарби на тканині і боїтеся, що вона полиняє, перед першим пранням перевірте річ, намочивши невелику ділянку або клаптик, що кріпиться на новий одяг. Якщо вода забарвилася – вам доведеться прати окремо і у прохолодній воді.

 • Лайфхак 3. Сортування

Перед пранням речі обов’язково потрібно розкласти, орієнтуючись на кілька різних параметрів.

 1. За кольором. Біле стирайте окремо. Чорне – окремо. Кольорове – також бажано підібрати свою гаму.
 2. За типом тканини. Синтетика може полиняти набагато швидше, ніж натуральні тканини, які міцніше забарвлені.
 3. По вазі. Важкі та грубі речі можуть залишити потертості і навіть дірки на делікатних тканинах.
 4. За текстурою. Вовняні, ворсисті речі небажано прати з одягом, який чіпляє на себе весь ворс і пил.
 5. За ступенем забруднення. Занадто брудні та заплямовані речі вимагають більшої кількості засобу, що може стати надто агресивним для делікатних і майже чистих тканин.
 • Лайфхак 4. Температура

Гаряча вода – один із головних ворогів одягу, який швидше знебарвлює речі. Оптимально, якщо температура для замочування та прання пофарбованих речей не перевищує 30-40°С . А прохолодна вода щадить пофарбовані тканини.

 • Лайфхак 5. Засоби

Використовуйте порошки суворо за призначенням, благо, що індустрія зробила крок далеко вперед і надала величезний вибір засобів для різних видів прання. А для цього знову ж таки доведеться уважно вивчити інструкцію. Білизна “з’їсть” колір, а порошок для кольорових тканин може залишити плями на білизні.

 • Лайфхак 6. Сушіння

Якщо ви сушите випрані речі біля батареї або обігрівача, будьте готові до того, що кольорова річ потьмяніє – температура негативно впливає на тканини. Також уникайте прямих сонячний променів, вивішуючи на мотузку кольоровий та чорний одяг – вигорить. Проте білі тканини, навпаки, ще більше відбіляться на сонці.

Джерело: https://lifehack.segodnya.ua/

0 Комментариев