Як вибрати ліжко для бази відпочинку або пансіонату

Утримання невеликого пансіонату чи гостьового будинку на березі моря чи іншому курорті — прибутковий бізнес, проте його власникам доводиться докладати чималих зусиль, щоб гості залишалися задоволеними. Хороша розважальна програма, смачна кухня та приємне обслуговування відіграють важливу роль, але, якщо уважно вивчити відгуки клієнтів, можна зробити висновок, що найбільше негативних емоцій викликає погано організоване спальне місце.
Наситившись враженнями за день та втомившись від екскурсій та прогулянок, гості хочуть розслабитися та добре відпочити вночі. Тому для господарів пансіонатів важливо не тільки купити хороше ліжко за низькою ціною, а й уважно поставитися до процесу його вибору. Якісні, міцні та зручні меблі необов’язково повинні коштувати дорого, просто до питання придбання слід підійти відповідально.
Яким має бути ліжко в будинку відпочинку
Незалежно від того, купуєте ви меблі для невеликого сімейного пансіонату або для величезної бази відпочинку, ліжка повинні бути міцними та зручними. Основна мета, з якою приїжджають гості в такі місця, — відпочити, а без якісних спальних меблів зробити це не вийде.
Для готельних ліжок важливі такі характеристики:
- Міцність. Навіть недорогі варіанти можуть бути виконані з хороших матеріалів та відрізнятися високою якістю складу. Такі меблі прослужать не один рік, навіть за умови, що кількість постояльців досить висока.
- Гігієнічність. Ліжка з м’якими узголів’ями варто встановлювати лише в дорогих номерах підвищеної комфортності. Чистити та відтирати плями на них доведеться регулярно, тому варто подбати, щоб оббивка відрізнялася міцністю та довговічністю. У звичайних номерах краще зупинитися на металевих або дерев’яних моделях: для догляду за ними потрібно менше часу та коштів.
- Висока основа. Під меблями з високими ніжками прибирати простіше, адже у простір між основою та підлогою легко протиснеться штанга пилососа та швабра. У пансіонатах та на базах гості рідко турбують себе підтримкою чистоти, а постійно рухати ліжко при кожному прибиранні складно.
- Безпека та відповідність санітарним нормам. Якість виготовлення меблів для таких установ та безпека матеріалів і компонентів, що використовуються, обов’язково повинна підтверджуватись відповідними сертифікатами. Високий вміст смол, формальдегіду та інших токсичних речовин може призвести до отруєння гостей та проблем із контролюючими органами.
При покупці ліжка для пансіонату уважно вивчайте його характеристики. Будь-яка односпальна модель у такому закладі має витримувати не менше 120 кг, адже гості з комплекції можуть бути різними. Важливо також подбати і про габарити меблів. Для зручності гостя односпальна модель має бути не менше 90 см завширшки, а двоспальні краще вибирати максимального розміру, який поміститься у номері.
Вибір ліжка для пансіонату: кілька порад
Для баз відпочинку та гостьових будинків господарі найчастіше купують вироби, виготовлені з меблевого щита. У цьому випадку варто віддати перевагу моделям із МДФ або ламінованого ДСП. Вони коштують трохи дорожче за ліжка зі звичайного ДСП, зате здатні витримувати підвищені навантаження і прослужать довше.
Постояльці не завжди бувають милими та приємними, а їхні діти не сидять на місці та не ходять строєм. Тому при покупці спальних меблів важливо орієнтуватися не лише на вартість, а й на ремонтопридатність.
Відмінним вибором стануть металеві вироби, міцніші та довговічніші, ніж дерев’яні. Такі конструкції важко зламати, але якщо така необхідність виникне, для ремонту зазвичай досить вмілих рук і зварювального апарату. Металеві ліжка легко вписуються в різні стилі інтер’єру та прослужать довго.
Спальні меблі з дерева, МДФ або ДСП теж мають особливість. Хоча ліжка з цільною основою з меблевого щита зазвичай коштують дешевше, краще віддати перевагу моделям з ламелями:
- спати на таких набагато комфортніше;
- у випадку, якщо хтось вирішить пострибати на ліжку і основа проломиться, замінити цільний щит вийде дорожче, ніж кілька планок ламелів.
Купляти ліжка з нішами для білизни теж не потрібно. Гості не ховають туди ковдри та подушки, а для розміщення на кілька днів валіз та особистих речей існує шафа. Ящики навряд чи будуть використані за призначенням: вони лише ускладнять прибирання та стануть додатковим місцем скупчення сміття та пилу.
Комфортний матрац для готельного ліжка
Навіть найкращі спальні меблі з ортопедичною основою не залишать приємних вражень від відпочинку, якщо на них лежатиме старий твердий матрац. Оскільки гості в пансіонатах і на базах часто змінюються, догодити всім не вийде, тому найкраще купувати матраци із середніми характеристиками. При цьому від найдешевших моделей із поролону варто відмовитися. Такі матраци недостатньо міцні та зручні, і швидко прийдуть у непридатність.
Для гостьового номера підходять:
- Матраци із щільної латексної піни, штучної або натуральної. Такі вироби є гіпоалергенними, не накопичують бруд і не стають середовищем для розмноження хвороботворних мікроорганізмів. Крім того, матраци з щільного латексу мають непогані ортопедичні властивості.
- Моделі із незалежним пружинним блоком. Вони відмінно адаптуються під параметри тіла людини та забезпечують необхідний рівень підтримки під час сну. Завдяки тому, що кожна пружина в конструкції працює окремо, у таких матрацах немає хвильового ефекту та спати на них набагато комфортніше. Подібні вироби не скриплять і відрізняються підвищеною міцністю, а у разі поломки легко ремонтуються шляхом заміни кількох пружин, що вийшли з ладу.
- Спальні аксесуари із термопластичної піни з ефектом пам’яті. Такі матраци відрізняються підвищеною комфортністю за рахунок того, що здатні набувати форми тіла сплячої людини, забезпечуючи необхідний рівень підтримки.
- Листкові або сендвіч-матраци з кокосової койри. Вони не гниють, мають відмінну повітропроникність і забезпечують необхідний рівень жорсткості. Вироби з койри довговічні, адже ламатися в них просто нема чому, а використання в листкових конструкціях м’якого латексного або пінного наповнювача робить такі матраци зручними та комфортними.
Щоб довше зберегти споживчі якості нового матраца, досвідчені власники баз та пансіонатів радять додатково забезпечити його топпером. Тонкий і м’який матрац, укладений поверх основного, зробить сон гостя приємним та комфортним, а замінити його у разі потреби простіше та дешевше.
Скільки коштує гарне ліжко для пансіонату чи гостьового будинку
В умовах великої «прохідності» гостей та не надто дбайливого поводження зі спальними меблями ліжка в готелях та на базах відпочинку доводиться міняти регулярно. Який бюджет слід виділити для покупки, щоб задовольнити потреби клієнтів і не пробити дірку в бюджеті підприємства?
Ціна таких меблів залежить від кількох факторів:
- розмірів;
- матеріалу виготовлення;
- наявності матраца та його якості;
- конструкції.
Досвідчені власники готельного бізнесу стверджують, що ціна меблів у номері не повинна бути меншою, ніж п’ятикратна вартість доби перебування в ньому. Тобто, якщо номер у пансіонаті здається за 50$ на добу, то ціна кожного ліжка, в ньому встановленого, не може бути меншою за 250$. Таке співвідношення дозволяє встановити баланс між вигодою власника та очікуваннями гостя з урахуванням рівня закладу. Це важливо, адже навряд чи хтось вважає, що в люксі готелю преміум-класу та невеликому номері тризіркового готелю запропонують однаково комфортні спальні місця.
Вибрати міцні та комфортні ліжка для пансіонату чи готельного комплексу можна в інтернет-магазині «Світ Матраців». Тут представлений широкий асортимент односпальних, полуторних і двоспальних моделей, розрахованих на різний бюджет. В онлайн-каталозі магазину, розміщеному тут: https://svit-matrasiv.com.ua/ua/, ви знайдете міцні та довговічні вироби з натурального дерева, меблі з металу, МДФ та ДСП. Вибрати ліжка для ваших потреб допоможуть досвідчені консультанти магазину. Всі товари відрізняються високою якістю виготовлення та безпекою матеріалів, що підтверджено відповідними сертифікатами. Зробіть замовлення та купіть його зручним способом, про решту подбає служба доставки.