Як вірно розрахувати овуляцію?

news

Для того щоб завагітніти, необхідно максимально збільшити ймовірність зустрічі яйцеклітини жінки та сперматозоїда її партнера. Планування вагітності здійснюється тільки в ті кілька днів кожного циклу, коли відбувається овуляція і вивільняється яйцеклітина.

Як відбувається менструальний цикл? 

Цикл починається в перший день менструації і триває до першого дня наступної менструації. В цей же час в яєчнику починають дозрівати яйцеклітини. Вистилки матки потовщуються, готуючись до запліднення. Під час овуляції цервікальний слиз стає тоншим та прозорішим, аби допомогти сперматозоїдам дістатися до яйцеклітини, котра вийшла. 

Приблизно за 10-16 днів до початку наступної менструації яйцеклітина виходить із одного з яєчників (овуляція). Якщо сперматозоїд присутній в момент овуляції або протягом наступних 24 годин, яйцеклітина може бути запліднена. 

Якщо яйцеклітина не була запліднена, вона знову поглинається організмом, рівень гормонів падає, а слизова оболонка матки відторгається. Це і є початок наступної менструації.

Зачаття 

Календар фертильності значно допоможе правильно визначати моменти для зачаття. В якості першого кроку відзначте в календарі овуляції дати, коли у вас були кровотечі під час менструації. Калькулятор овуляції допоможе порахувати, скільки днів минуло від першого дня менструації до наступної менструації, щоб визначити тривалість вашого циклу. 

Щоб підвищити свої шанси на зачаття, намагайтеся регулярно займатися сексом протягом усього циклу, щоб знати, що до моменту виходу яйцеклітини в порожнину матки повинні бути якісні сперматозоїди. Активне сексуальне життя – це все, що потрібно більшості людей для зачаття. 

Якщо ви точно знаєте, коли у вас відбувається овуляція кожен місяць, ви можете забезпечити собі найкращі шанси завагітніти, займаючись сексом в дні для зачаття, які передують овуляції. Продовжуйте займатися сексом під час овуляції. Після цього фертильності час для даного циклу закінчиться.

Як визначити ознаки овуляції? 

Овуляція зазвичай відбувається приблизно за 10-16 днів до початку наступної менструації, тому перед тим, як почати спроби зачати дитину, необхідно знати тривалість свого циклу. 

До речі, можливо, ви ніколи не замислювалися про те, коли в вашому циклі може відбутися овуляція, а якщо ви брали гормональні контрацептиви, наприклад, таблетки, то у вас якийсь час не було природного менструального циклу.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев