Як виховують патріотів України в закладах освіти Волині

news

6-7  квітня 2016 року у Маневицькому районі відбувся обласний семінар на тему «Національно-патріотичне виховання в навчальних закладах області», організований управлінням освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, обласним Центром туризму, спорту та екскурсій спільно з відділом освіти Маневицької райдержадміністрації та Маневицьким районним центром творчості дітей та юнацтва. 

Про це інформує Ольга Яцюк, зав.інформаційним відділом Центру туризму, спорту та екскурсій.

У роботі семінару взяли участь відповідальні за туристсько-краєзнавчу роботу у районах та містах області – методисти, інспектори відділів освіти, завідувачі відділами туристсько-краєзнавчої роботи, директори станцій юних туристів та навчальних закладів різних форм, керівники гуртків, педагоги, відповідальні за гру «Сокіл» («Джура»).

Виїзний семінар, підготовлений організаторами на території Маневиччини – одного з найбільших районів області, ставив за мету ознайомитись із національно-патріотичною роботою, яка проводиться в навчальних закладах даного регіону.

Відкриваючи роботу семінару у ЗОШ І-ІІІ ст. с.Прилісне Маневицького району, головний спеціаліст загальної середньої та вищої освіти управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації О.Г.Малащук зазначила, що Волинь має хороші традиції та вагомі здобутки на Всеукраїнському рівні в позашкільній освіті в різних напрямках, і особливо у туристсько-краєзнавчому, а також численні перемоги у військово-патріотичних спортивних іграх. На теренах Волині  координатором навчально-виховної  та організаційно-масової роботи з туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного виховання  в закладах освіти є обласний Центр туризму, спорту та екскурсій, який здійснює широкий комплекс різноманітних заходів, спрямованих на підвищення фізичного розвитку дітей, виховання юних патріотів своєї Батьківщини.

Під час пленарного засідання начальник відділу освіти Маневицької райдержадміністрації Микола Давидюк підкреслив важливу роль позашкільної освіти як невід’ємного компоненту системи національного виховання дітей, додаткового джерела практичних знань і вмінь, які можна розвинути під час експедицій, походів, досліджень та пошукової роботи. «Не можна виховати патріотів без любові до рідної землі», – підсумував посадовець.

Директор обласного Центру туризму, спорту та екскурсій Леонід Толстіхін представив учасникам семінару план масових заходів серед школярів з туристсько-спортивного та військово-патріотичного напрямків у 2016 році. Акцентував увагу на проведенні Фестивалю фізичної культури та військово-патріотичного виховання учнівської молоді, який у цьому році відбудеться вже в одинадцяте на теренах нашої області. – «Туристсько-краєзнавча робота – один з основних напрямків позашкільної роботи, який дозволяє оптимально використовувати різні форми та засоби для виховання юних патріотів. Вивчаючи рідний край, набуваючи вмінь і навичок самообслуговування під час походів, подорожей, змагань, досягається головна мета – підготовка самодостатнього, національно свідомого, здорового громадянина України», – зазначив Леонід Толстіхін.

Учасники семінару ознайомились із цікавими формами роботи, яку проводить Прилісненська школа з національно-патріотичного виховання школярів, презентованої директорм В.М.Буско, показовими елементами гри «Сокіл» («Джура») у виконанні вихованців рою «Сойненська Січ» під керівництвом вчителя предмету «Захист Вітчизни» Ю.Скорика, які були учасниками всеукраїнських змагань військово-патріотичної гри«Сокіл» («Джура») та «зразковим музеєм історії села Прилісне» (керівник Титаренко Н.).

Про формування історичної пам’яті у навчально-виховному процесі та традиції Колківського навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей» розповів директор Віталій Котиленець і додав, що співпраця з громадськими організаціями розширює можливості проведення різних заходів.

Велику роботу із залучення дітей до різних напрямків позашкільної освіти в районі здійснює Маневицький центр творчості дітей та юнацтва (директор    Ковальчук В.М.), вихованці якого неодноразові переможці та призери в різних конкурсах та змаганнях на обласному та всеукраїнському рівні.

Підводячи підсумки дводенного семінару за круглим столом, учасники відмітили, що в кожному навчальному закладі району дійсно ведеться велика робота, спрямована на патріотичне виховання дітей, створені куточки пам’яті «Героїв Небесної сотні», а в тих закладах, де випускники загинули в зоні проведення АТО, є меморіальні дошки героїв, створені краєзнавчі музеї та ведеться пошукова робота із збереження історичних пам’яток краю, школярі беруть активну участь у різноманітних заходах –  конкурсах, патріотичних флеш-мобах, змаганнях, походах, екскурсіях з метою вивчення рідного краю, його традицій, культури, в підтримку миру в Україні. Кожен з присутніх мав можливість поділитись своїми враженнями. Освітяни зазначили, що в регіоні належним чином поставлена і дійсно ведеться робота, спрямована на національно-патріотичне виховання дітей та молоді та висловили подяку організаторам заходу за проведення змістовного та важливого семінару, завдяки якому кожен міг щось цікаве почерпнути для себе, взяти до уваги кращі форми проведення заходів.  Туристсько-краєзнавча робота завжди була і є потужним засобом патріотичного виховання дітей, і враховуючи великий потенціал людей, які гідно роблять свою справу, цілком логічно, що наша область славиться на всеукраїнському рівні.

Крім того, перебуваючи на Маневиччині, учасники семінару відвідали окремі турстсько-краєзнавчі об’єкти – це гідрологічна пам’ятка природи «Оконські джерела», пам’ятний знак «Колківська республіка», познайомились з історичними та культурними пам’ятками Старого Чорторийська.

S1550024 S1550028 S1550042 S1550043 Давидюк Толстіхін S1560026

 

0 Комментариев